31. července 2017 10:31

Premiérová 7. série Živých mrtvých vás na COOLu děsí každou neděli po desáté večer!

Rick a spol. byli příliš sebejistí. Teď bezmocně klečí na kolenou a čekají, kdo zemře. Nepřátelští Spasitelé mají výhodu několikanásobně větší přesily. Negan, který je vede, už se rozhodl, koho ubije k smrti hrozivou baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem. Začíná nová kapitola příběhu o Živých mrtvých. Hrdinové se musí vypořádat s další těžkou ztrátou i tím, že teď slouží krutým Spasitelům. Jak se k tomu postaví? Přestože jsou zlomení, v okol

Když jsme je viděli naposledy, Rick Grimes (Andrew Lincoln) a jeho skupina přeživších bezmocně klečeli na kolenou. Hrdinové seriálu Živí mrtví se bezhlavě vrhli proti další smrtící hrozbě, pevně odhodlaní vypořádat se s nebezpečím dřív, než jim zaklepe na dveře. Rick a spol. byli příliš sebejistí. Věřili, že po tom všem, čím už si společně prošli, je nemůže nic zastavit, když spojí síly. Ale nepřátelští Spasitelé mají výhodu několikanásobně větší přesily a bohatých zkušeností s vykořisťováním a terorizováním ostatních lidí. A tak se nekompromisní vůdčí osobnost Rick ocitá v úzkých. Na scénu vstupuje charismatický zloduch Negan (Jeffrey Dean Morgan), který se hbitě ohání baseballovou pálkou omotanou ostnatým drátem, právě odpočítal en ten týky a rozhodl, kdo musí z kola ven. Hrdinové Živých mrtvých umírají často. Ale málokdy až tak brutálně.

Fenomenální seriál z postapokalyptického světa Živých mrtvých už několikrát dokázal, že není o krvelačných zombiích, ale o ještě nebezpečnějších lidech. Sedmou řadou začíná úplně nová kapitola napínavého příběhu o tom, co se děje den, týden, měsíc poté, když se hrdinům podaří přežít konec civilizace. Ricka i ostatní obyvatele opevněného útočiště zvaného Alexandrie, čeká ledová sprcha. Od teď musí sloužit Spasitelům, kteří si berou, co se jim zlíbí. A jakýkoliv odpor krutě trestají. Každý z hrdinů se s tím vyrovnává po svém a reaguje jinak. Ale zdá se, že dosud rozhodný a schopný Rick je nyní zlomený, zůstává na kolenou a jen tak se nezvedne… Hrdinové přesto nejsou úplně zoufalí. Postupně objevují, že svět kolem je zabydlenější, než si dosud mysleli. V okolí Alexandrie leží několik dalších útočišť, která mají se Spasiteli vlastní hořké zkušenosti. Napětí roste. Připravuje se povstání?

Zajímavosti:

  • Sedmá řada Živých mrtvých začíná scénou, která přímo navazuje na otevřený konec poslední epizody. Hned v prvních vteřinách se diváci dozvídají, kterého z oblíbených hrdinů Negan ubil k smrti.
  • Vzniklo 16 nových dílů, jako obvykle s úmyslem rozdělit je během vysílání na dvě poloviny. Prvních osm epizod se mimo jiné zaměřuje na to, čím si zoufalý Rick a spol. procházejí po osudovém setkání se Spasiteli. Zbývajících osm dílů mění styl a tempo vyprávění, jejich děj je ještě více akční.
  • V sedmé řadě se poprvé objevuje oblíbený nový hrdina král Ezekiel se svou bengálskou tygřicí Šivou. Televizní podoba tygřice Šivy vznikla díky digitálním efektům.
  • Zvlášť v sedmé řadě je dobře patrné, že postavení mužů a žen ve světě Živých mrtvých je rovnoprávné. Lauren Cohan, která hraje jednu z hlavních hrdinek Maggie, říká, že postavy jsou charakterizovány svými činy a ne tím, jaké mají pohlaví. Dodává, že je pyšná na to, když se jí a jejím kolegyním svěřují divačky, že dávají hrdinky seriálu za vzor dcerám.
  • Seriál Živí mrtví vznikl na motivy stejnojmenného komiksu spisovatele Roberta Kirkmana. Sedmá řada pokrývá události, ke kterým došlo v číslech 100–114. Ty byly vydány česky v komiksových knížkách Živí mrtví 17: Důvod se bát, Živí mrtví 18: Co přijde pak a Živí mrtví 19: Válečné bubny zní. Tvůrci se nedrží striktně děje komiksové předlohy, často příběh přizpůsobují potřebám seriálu.
  • Tvůrci Živých mrtvých původně nemohli najít televizní stanici, která by měla o seriál zájem. Kabelové televizi HBO se Živí mrtví zdáli příliš brutální a krvaví. Na Živé mrtvé se dnes dívá víc lidí, než kolik jich sleduje Hru o trůny, která je největším hitem HBO.
  • Producent, režisér a specialista na masky Greg Nicotero před Živými mrtvými pracoval na sci-fi minisérii Duna nebo filmu Kroniky Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Podílí se také na spřízněném seriálu Živí mrtví: Počátek konce.
  • Producentka Gale Ann Hurd před Živými mrtvými pracovala na filmech Terminátor, Terminátor 2: Den zúčtování, Vetřelci a Armageddon. Podílí se také na spřízněném seriálu Živí mrtví: Počátek konce.

Postavy:

Rick Grimes (Andrew Lincoln) Bývalý šerif s nekompromisní povahou je ideálním vůdcem v těžkých časech. Přesvědčil většinu obyvatel Alexandrie, aby věřili jeho úsudku. Sám věří, že když jeho skupina přeživších spojí síly dohromady, nic ji nezastaví. Je statečný, obětavý. Má dospívajícího syna Carla a malou dceru Judith, která nemusí být jeho vlastní. Jeho typickou zbraní je velký kolt Python.

O Andrewu Lincolnovi Anglický herec se narodil 14. září 1973 v Londýně. Než získal klíčovou roli v seriálu Živí mrtví, prosadil se na divadle. Před kamerou na sebe upozornil jako tajný ctitel Keiry Knightley v romantické komedii Láska nebeská. Objevil se v seriálu Protiúder. Jeho manželkou je Gael Anderson, dcera zpěváka Iana Andersona ze skupiny Jethro Tull.

Daryl Dixon (Norman Reedus) Bývalý vyvrhel moderní společnosti je vzácným příkladem muže, ze kterého udělala apokalypsa lepšího člověka. Rickovu skupinku přeživších přijal jako svou rodinu. Je statečný, obětavý, schopný a ochotný udělat pro ostatní cokoliv, co je třeba. Přes počáteční neshody se stal Rickovým nejlepším přítelem a „bratrem“. Jeho typickou zbraní je lovecká kuše.

O Normanu Reedusovi Americký herec a bývalý model se narodil 6. ledna 1969 v Hollywoodu na Floridě. Proslavil se filmem Pokrevní bratři a seriálem Živí mrtví. V minulosti fotil pro značku Prada. Má syna s bývalou přítelkyní, modelkou Helenou Christenssen. Kvůli dopravní nehodě má od roku 2005 oční důlek podložený titanem. Je vášnivým motorkářem.

Glenn Rhee (Steven Yeun) Potenciální nový vůdce Rickovy skupiny přeživších je obětavý a věří, že lidem je třeba pomáhat. Dlouho byl jedním z mála, kteří dosud nezabili žádného člověka. Chce, aby se ostatní i ve světě zničeném apokalypsou snažili dělat to, co je správné. Ale věří Rickovu úsudku a ze všech sil ochraňuje ostatní. Čeká dítě s manželkou Maggie.

O Stevenu Yeunovi Korejsko-americký herec se narodil 21. prosince 1983 v Soulu v Jižní Koreji. Vyrůstal v americkém Michiganu. Investoval do restaurace s korejskou a středomořskou kuchyní v Los Angeles, kterou vede jeho mladší bratr Brian.

Maggie Rhee (Lauren Cohan) Je stejně půvabná jako nekompromisní. Když se pro něco rozhodne, dříve nebo později toho dosáhne. Vyrostla na farmě, proto má užitečné znalosti o životě v přírodě. Rick důvěřuje jejím vůdčím schopnostem, které byly zatím skryté a projevovaly se spíše výjimečně. Je odvážná a stejně jako její manžel věří, že lidé si mají pomáhat. Čeká dítě. Těhotenství se nedávno zkomplikovalo.

O Lauren Cohan Anglicko-americká herečka se narodila 7. ledna 1982 v New Jersey. Vyrůstala ve Velké Británii, protože její matka pochází ze Skotska. Kromě Živých mrtvých se objevila v seriálech Upíří deníky, Lovci duchů a Chuck. Zahrála si matku mladého Bruce Wayna ve filmu Batman v. Superman: Úsvit spravedlnosti. Jeffrey Dean Morgan, který se objevuje v Živých mrtvých jako zloduch Negan, si zahrál jejího manžela.

Carl Grimes (Chandler Riggs) Rickův dospívající syn si už prošel vším možným, dokonce musel provést císařský řez rezavým nožem na vlastní těhotné matce – a pak ji zbavit trápení. Prožívá těžké období puberty v ještě horších časech. V útočišti Alexandrie dostal šanci být znovu normálním teenagerem, ale na stejném místě zároveň přišel o oko. Je odvážný, prchlivý a nekompromisní.

O Chandleru Riggsovi Mladý americký herec se narodil 27. června 1999 v Atlantě, kde vzniká seriál Živí mrtví. Roli v něm získal, když mu bylo deset let.

Michone (Danai Gurira) Bojovnice vyzbrojená japonským samurajským mečem katana se nenechá jen tak něčím zaskočit. V sedmé řadě má navíc důvod, aby se také konečně naučila pořádně střílet. Budoucnost celé skupiny vidí v Alexandrii. Přestala být tak samotářská jako dřív. V jejím životě se znovu objevili lidé, které miluje – počínaje Rickem a Carlem.

O Danai Guriře Americká herečka a divadelní autorka se narodila 14. února 1978 v Iowě. Její rodiče pocházejí z afrického Zimbabwe. Když jí bylo pět let, rodina se přestěhovala zpátky do Afriky. Než získala roli v Živých mrtvých, hrála v seriálu Tréme.

Carol Peletier (Melissa McBride) Apokalypsa udělala z bývalé puťky sužované domácím násilím po zuby ozbrojenou ženu, se kterou není radno si zahrávat. Jenže v poslední době ji zasáhlo hned několik tragických událostí. Začala mít problém se zabíjením jiných lidí. Opustila Alexandrii, stáhla se do ústraní a netuší, k čemu došlo.

O Melisse McBride Americká herečka se narodila 23. května 1965 v Kentucky. Než se stala herečkou, pracovala jako vedoucí castingu. Před kamerou se objevuje od 90. let. Zahrála si v hororu Mlha podle předlohy Stephena Kinga. Režisér filmu Frank Darabont ji pak obsadil do Živých mrtvých. V minulosti se jí podařilo přesvědčit tvůrce, aby nenechali zabít její postavu. Má psa a dvě kočky.

Abraham Ford (Michael Cudlitz) Jako armádní seržant je vyzbrojený schopnostmi i morálkou potřebnými k přežití. Nejlépe se cítí tváří v tvář bezprostřednímu nebezpečí. Ochotně se vrhá jako první do akce, často proto, aby ostatní nemuseli. Nedávno opustil Rositu, protože svou budoucnost vidí společně se Sashou.

O Michaelu Cudlitzovi Americký herec se narodil 29. prosince 1964 na Long Islandu v New Yorku. Objevil se v seriálech Živí mrtví, Bratrstvo neohrožených a Policajti z L. A. Než získal roli v Bratrstvu neohrožených, pracoval ve filmové a televizní produkci. Byl stavebním koordinátorem seriálu Beverly Hills 90210.

Morgan Jones (Lennie James) První přeživší, na kterého Rick narazil, má za sebou těžké období. Přišel o manželku a pak vlastní vinnou i o syna. To ho přivedlo na pokraj šílenství. Sledoval skupinu do Alexandrie, ale v minulé řadě se s Rickovým vědomím vydal po stopách ztracené Carol. Poslední dobou přichází o svůj těžce vydobytý klid a zpochybňuje vlastní pacifistický přístup k životu. Jeho typickou zbraní je hůl.

O Lennie James Britský herec, scenárista a divadelní autor se narodil 11. října 1965 v Nottinghamu. Objevil se v seriálech Jericho, Low Winter Sun a Živí mrtví. V deseti letech se po smrti matky rozhodl, že s bratrem raději půjde do dětského domova, než aby se stěhovali za příbuzným do Ameriky.

Sasha Williams (Sonequa Martin-Green) Bývalá požárnice si prošla řadou těžkých traumat: přišla o bratra i milence. Díky Alexandrii získala důvod nevzdávat se, žít dál a možnost stát se součástí nového světa. Podobně jako Abraham se teď cítí nejlépe tváří v tvář bezprostřednímu nebezpečí. To je taky svedlo dohromady. Ale na rozdíl od něj se obává potenciálně tragické budoucnosti. Její typickou zbraní je odstřelovací puška.

O Sonequě Martin-Green Americká herečka se narodila 21. března 1985 v Alabamě. Objevila se v seriálech Živí mrtví, Dobrá manželka a Bylo, nebylo. Je vdaná a v lednu 2015 porodila syna. Během natáčení Živých mrtvých se její těhotenství muselo maskovat.

Tara Chambler (Alanna Masterson) Ještě než se skupina setkala s Neganem, vyrazila na průzkumnou výpravu. Netuší, co se stalo, ani že přišla o přítelkyni, které nedokázala říct, že ji miluje. Navzdory občasné bezradnosti se dokáže postarat sama o sebe, a když je třeba, pomoci ostatním.

O Alanně Masterson Americká herečka se narodila 27. června 1988 na Long Islandu v New Yorku. Seriál Živí mrtví je její zatím největší hereckou příležitostí. Je příznivkyní scientologie. V listopadu 2015 se jí narodila dcera. Během natáčení Živých mrtvých se její těhotenství muselo maskovat.

Eugene Porter (Josh McDermitt) Doktor, který je stále bezvýhradně odkázaný na pomoc druhých. Aby si ji zajistil, dlouho lstivě lhal o tom, že se účastnil tajného vládního projektu, a možná zná způsob, jak zvrátit apokalypsu. Pravda už vyšla najevo, a přestože je v srdci dobrák a párkrát už se osvědčil, sám se považuje za zbabělce.

O Joshi McDermittovi Americký herec a komik se narodil 4. června 1978 v arizonském Phoenixu. Objevil se v seriálu Živí mrtví a sitcomu Retired at 35. Je členem improvizační komediální skupiny Robert Downey Jr. Stal se kvalifikovaným pilotem horkovzdušného balonu.

Rosita Espinosa (Christian Serratos) Neohrožená půvabná mladá dívka se vyzná v autech, zbraních a výbušninách. Když je třeba, dokáže bez mrknutí oka nemilosrdně zabít. Je pragmatická a netrpělivá – hlavně co se Spasitelů týče. Byla Abrahamovou přítelkyní a těžce snáší, že ji nečekaně opustil.

O Christian Serratos Americká herečka se narodila 21. září 1990 v kalifornské Pasadeně. Kromě Živých mrtvých si zahrála ve filmové sérii Twilight sága. Od tří let se věnovala krasobruslení a její trenéři tvrdili, že má šanci dostat se na olympiádu. Od sedmi let byla modelkou.

Negan (Jeffrey Dean Morgan) Charismatický vůdce Spasitelů je prvotřídním zloduchem – takovým, kterého člověk nenávidí k smrti rád. Má stejný usměvavý škleb, když se baví s atraktivní ženou, jako když někomu ubližuje. Pro Ricka a jeho skupinu má slabost, protože na první pohled pozná, že jsou to schopní a užiteční lidé. Vládne tvrdou rukou a neposlušnost krutě trestá.

O Jeffreym Deanu Morganovi Americký herec se narodil 22. dubna 1966 v Seattlu. Proslavil se rolemi v seriálech Živí mrtví, Chirurgové, Tráva a Lovci duchů. Zahrál si také v seriálech Extant a Město divů nebo ve filmu Watchmen: Strážci. Na střední škole hrával americký fotbal a byl kapitánem basketbalového týmu. Díky basketu se také dostal na vysokou školu, ale kvůli zranění musel přestat. Je rozvedený. Má syna.

Paul „Ježíš“ Rovia (Tom Payne) Vynalézavý zvěd z kolonie Hilltop si rychle padne s Rickem a jeho skupinou do oka. Není vůdčí typ, ale mezi ostatními je hodně oblíbený. Je hbitý, spolehlivý a přátelé mu říkají Ježíš, protože tak vypadá.

O Tomu Paynovi Anglický herec se narodil 21. prosince 1982 v Chelmsfordu. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Živí mrtví a Waterloo Road. Vystudoval herectví. Jeho mladší bratr Will je také herec. Od roku 2013 je jeho přítelkyní zpěvačka Jennifer Åkerman.

král Ezekiel (Khary Payton) Charismatický a rozvážný panovník útočiště Království ví, že k němu jeho lidé vzhlížejí, proto se takřka za všech okolností drží role. Nerad se vrhá bezhlavě do akce. Snaží se udržet křehký mír. Jako svou ochránkyni a domácího mazlíčka zároveň si vydržuje bengálskou tygřici Šivu.

O Kharym Paytonovi Americký herec se narodil 16. května 1972 v Augustě. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Živí mrtví a General Hospital. Namluvil několik postav v různých animovaných seriálech a hrách. Od roku 2010 je podruhé ženatý.

7. série Živých mrtvých běží na COOLu každou neděli po desáté večer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný