16. května 2017 13:58

Tohle je 7 nejlepších dílů Živých mrtvých! Který máte nejradši vy?

Živí mrtví VII (5) - upoutávka

Je z čeho vybírat!

Nedělní večer bude opět patřit premiérovému dílu Živých mrtvých – další epizoda začíná už ve 22.05 na Prima COOL. Aktuální 7. sezona značí dlouhověkost, na kterou dosáhnou jenom skuteční seriáloví klasikové – vzpomněli jsme proto na nejlepší díly, které Živým mrtvým pomohly vybudovat svou krutopřísnou pověst, a seřadili je až k tomu nejlepšímu.

ČLÁNEK SAMOZŘEJMĚ OBSAHUJE SPOILERY

07) Staré dobré časy

Když už začínáme, sluší se jít od počátku! Již pilotní díl je solidním kusem dramatu – co na počátku působí jako generické policejní drama odkudsi ze Zapadákova, se pro neznalé rychle zvrtne v konec světa a bezcílné bloudění noční můrou, v niž se změnil. Pro dlouholeté diváky Živých mrtvých je tu navíc bonus v podobně mladého Ricka...

06) Očista

Podobně nostalgicky, jenom v opačném ranku, funguje i epizoda Očista z konce 3. řady. Po dlouhých čtyřech sezonách od pilotu se tu totiž vrací Morgan, který Rickovi po jeho probuzení v nemocnici zachránil krk a vysvětlil, jak se svět změnil. Navíc se tu parádně předvede Michonne a úvod i závěr tu mají pekelně depresivní pointu...

05) Stodola

Neslavné hledání Sophie bylo prvním velkým, pořádně propracovaným kopancem, který Živí mrtví uštědřili divákům přímo do rozkroku. Právě tato linie byla završena v příznačně pojmenovaném díle 2. řady Stodola. Po mnoha náznacích, že je Sophia třeba naživu, a dokonce i jistém srovnání se s tím, že je asi mrtvá – ale už ji nikdy nenajdeme –, najednou Stodola vyjevila, že si s námi po celou dobu seriál jenom hrál!

04) Porážka

I když jsme chvíli váhali, zdali v kategorii velkých bitev nezmínit likvidaci Guvernérovy "armády" na konci 3. řady, optimistické příběhy nám k Živým mrtvým zkrátka příliš nesedí. Naproti tomu Porážka, v níž dostali kanibalové Termina co proto, zůstává navzdory masivní válečné scenérii stále notně depresivní podívanou. Navíc se nám tu v plné kráse předvede Carol!

03) V háji

Když je ale už řeč o ní, zatleskat musíme i makabróznímu dílu z konce 3. řady, v němž se Carol musí rozhodovat, co spáchá s pomatenou Lizzie, jež si vzala do hlavy, že zabít svou sestru je v pohodě, když se přece ze smrti vrátí zpátky. Carol, již poměrně navyklá na úskalí Sophiiny volby (ba dum tss), nakonec Lizzie chladnokrevně a racionálně odpraví...

02) Skrytý vrah

Čtvrtý díl třetí řady navždy změnil pojetí tohohle seriálu způsobem, který se vyrovná i takové Hře o trůny – poté, co se po první dvě řady Živí mrtví klidně mohli jmenovat i "Rickova rodina", tu bačkorami zaklepe jeho těhotná manželka Lori (mezi dalšími postavami), Rickovi prakticky nadobro hrábne a chudák Carl musí být tím, kdo Lori prožene kulku hlavou, aby se po své smrti nevrátila nazpět, kopajíc za tu špatnou stranu. Silná podívaná!

01) Není úniku

Zdaleka nejlepší hodnocení však na internetu sesbírala relativně nedávná epizoda 6. řady jménem Není úniku. Důvodů může být více – Carl tu především přijde o oko, což byl šokující moment skoro na úrovni smrti Lori. Dále tu pak divákům konečně naposledy zamává otravná rodina Andersonů. V neposlední řadě navíc Daryl zlikviduje celou bandu Neganových vojáků. Ale především – Živí mrtví v tomhle díle doručili přesně vyvážený mix všeho, co je na tomhle seriálu pozoruhodné!

Premiéroví Živí mrtví se probouzejí opět v neděli ve 22.05 na Prima COOL.

Sdílejte článek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný