6. března 2017 14:37

Tohle je 6 nejlepších zombie seriálů! Sledujete je všechny?

Nejživější nemrtví v telce!

Na Prima COOL můžete každou všední noc v 1.05 sledovat Živé mrtvé. Nové díly už jsou na cestě a tradičně je dostanete v neděli večer, než ale dorazí, pojďme se mrknout na nejlépe hodnocené zombie seriály!

6) Highschool of the Dead

S japonskou anime produkcí se na Prima COOL nepotkáváme a Highschool of the Dead ilustruje, že je to trochu škoda. Tradičně v ranku mnoha anime (viz NGE) tu zastihne zombie apokalypsa hlavní hrdiny zrovna v době, kdy docházejí na střední školu plnou superkrátkých uniforem! Výsledkem je drsné putování po japonské verzi zombáckého konce světa, které ilustruje, že je katana proti zombies rozhodně efektivnější než mnoho jiných žabikuchů!

5) In the Flesh

Velmi svérázné pojetí zombie apokalypsy si dopřáli i Britové skrze seriál In the Flesh. Umístili se tak na pátém místě žebříčku fanoušků. V In the Flesh vlastně už zombie nákaza pominula, lidé vyhráli, a podařilo se jim dokonce mnoho někdejších zombies vyléčit. Tedy, víceméně – někdejším zombies se vrátila inteligence a emoce, jsou však sužováni jak vzpomínkami na své nemrtvé činy, tak i nenávistí mnoha "normálních" lidí, kterým se přítomnost nezesnulých na světě pořád moc nelíbí.

4) iZombie

Tohle duchovní pokračování Veronicy Mars alias detektivky v hlavní roli s roztomilou teen holčinou přišlo s atypickým zvratem ústřední premisy – i zde se řeší kriminální případy, avšak tentokrát s nečekanou variací. Ústřední hrdinka se totiž stane zombíkem omylem a papání lidských mozků ji zachovává normální. Vtip je v tom, že si člověčiny dopřává jenom v márnici a s každým snědeným mozkem se jí do hlavy dostanou i vzpomínky oběti. Cesta k obskurní krimi může začít!

3) Živí mrtví: Počátek konce

Blížíme se k prvnímu místu a nikoliv naposledy se potkáváme se Živými mrtvými, tentokrát však ještě skrze spin-off ukazující úplné prvopočátky zombie pandemie. Počátek konce přesadil story z východního pobřeží USA na západ do Los Angeles a asi dva a půl dílu se snažil dělat, že se nebude podobat Rickově Živým mrtvým. Zdání však nevydrželo dlouho, civilizace se rozpadla jako uleželý sušenkový dort, a velmi rychle se tak Počátek konce stal víceméně tímtéž jako klasičtí Živí mrtví. Své fanoušky si však tento přístup zjevně našel!

2) Z Nation

Stříbrnou medaili za zombie horory si odnesl relativně nový počin Z Nation, jenž je v telce za velkou louží k vidění teprve od roku 2014. Oproti Živým mrtvým má Z Nation daleko větší porci nadhledu a vtipu, nebojí se totiž namísto srdceryvných dramat servírovat spíše béčkové zápletky a hrát na strunu nenáročné zábavy. Na někoho to funguje více, jiný nad tím mávne rukou. Z Nation je však momentálně zřejmě jediný seriózní konkurent našeho vítěze, kterým se stává...

1) Živí mrtví

Jenom Živí mrtví jsou však absolutní špičkou, třešničkou na dortu a špičkou ledovce zombie žánru! Vydatná porce šokantních zvratů a nekonečná paleta postav, které v průběhu seriálu tragicky umřely, činí z Živých mrtvých zážitek, který vzdor občasnému klopýtnutí stále táhne. Ačkoliv se pomaličku potichoučku mluví o tom, že by Rickovy nihilistické příběhy ze světa po konci světa měly jít do finále, je evidentní, že Živí mrtví mají stále elánu (a headshotů) na rozdávání!

Živí mrtví běží každou všední noc v 1.05 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný