22. března 2017 12:18

Od Říma k Živým mrtvým: 5 nejvíc šokujících seriálových zrad

Vikingové II (9) - upoutávka

I ty, Brute?

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY ZE ZTRACENÝCH, ŽIVÝCH MRTVÝCH, PERNÍKOVÉHO TÁTY, ŘÍMA A HRY O TRŮNY

Pondělní Vikingové ukážou na Prima COOL ve 22.15 postupné ochládání důvěry mezi Ragnarem a Horikem. Kam to povede, si můžete domyslet z lehce spoileroidního názvu našeho článku. Vikingové ale nemohli být přece seriálem o tom, jak se všichni mají rádi. Připomeňte si proto s námi i jiné šokantní seriálové zrady a poznejte, co Ragnara a jeho boys and girls čeká!

5) Michael zabije Anu Luiu a Libby (Ztraceni)

I když nám Ztraceni v průběhu svého televizního života ukázali celou řadu nechutností a šokujících zvratů, Michaelova zrada z nich stále bolí nejvíce. Zatímco obvykle totiž podobný teror páchaly anonymní postavy zvnějšku, tentokrát měl krev na rukou "jeden z nás" – Michael byl hlavní postavou v průběhu celé 1. řady a jeho důvody pro chladnokrevnou vraždu byly pochopitelné – snažil se setkat se svým synem. Donutil nás se ptát, co bychom na jeho místě dělali my. O to více však celá záležitost, jež způsobila smrt dvou jiných postav, zasáhla na tom nejcitlivějším místě!

4) Postapokalyptický trojúhelník (Živí mrtví)

Lze tak odpozorovat, že nejlépe fungující zrady jsou ty, jimž vlastně bytostně rozumíme a asociujeme se s nimi. Proto tak dobře fungovala i "zrada" v 1. řadě Živých mrtvých. Mluvíme samozřejmě o milostném "trojúhelníku" mezi Rickem, Lori a Shanem. Popisujeme ho v uvozovkách, protože tu vlastně není nikdo provinilcem – Lori si myslela, že je Rick mrtvý, a tak se spustila s jeho nejlepším kamarádem. Když zjistila, jak se věci mají, vztah ukončila. Problém byl akorát v tom, že stejně nesmýšlel Shane. Opět lze chápat každou stranu, ale to nic nemění na tom, že zrada kamaráda zabolí nejvíc.

3) Hankova smrt (Perníkový táta)

Nejhorší jsou pak přímo situace, kdy je zrada šokující a vlastně neúmyslná, avšak po celou jste podvědomě tušili, že se k ní schyluje. Když se holt postava chová amorálně, je jí za to třeba uštědřit pořádný políček! Perníkový táta měl tuto premisu vepsanou do svého příběhu. Zřejmě nejtragičtější gradací byl okamžik, kdy zemřel Hank, Waltův švagr a dost možná nejkladnější postava celého seriálu, když se ocitl ve špatnou dobu na špatném místě, to celé tak či onak Waltovou chybou. Celá situace byla výsledek náhody, ale když se nad tím vším zamyslíme, jakmile se jeden stane králem drogového byznysu, náhody se jednoduše nestávají.

2) I ty, Brute? (Řím)

Co by to bylo za přehled zrad, kdyby mezi nimi chybělo zabití Caesara? Klasická historická a shakespearovská tragédie byla asi milionkrát realizována v nejrůznějších adaptacích, nejnověji a pro moderní publikum nejlépe ji však podal opulentní seriál Řím z produkce HBO. Po celou první sezonu sledujeme nástup Caesara k moci, ale ruku v ruce s tím i nelehké rozhodování jeho nejlepšího kámoše Bruta. Všichni, kdo v dějepise a literatuře úplně nespali, vědí, kam tahle story směřuje. To však z okamžiku, kdy Caesar vkráčí do senátu a ocitne se v obklíčení vyzbrojených "kolegů" včetně Bruta na pokraji mentálního kolapsu, nečiní o nic menší příběhový požitek!

1) Rudá svatba (Hra o trůny)

Co si však budeme namlouvat, na nejznámější seriálovou zradu naší generace došlo ve Hře o trůny. Rudá svatba, která znamenala vygumování celé jedné dějové linie (spolu s řadou postav) během masakru na "smířlivém" spojení dvojice rodů, byla pro nečtenáře knihy naprosto šokantním bodem. Odchod Robba Starka a většiny jeho famílie ze seriálu zapsal Hru o trůny navždy do seriálové historie a paměti většiny diváků, kteří do budoucna na své vlastní veselky nepřijdou jinak než v kroužkové zbroji.

Vikingové vyrážejí do boje v pondělí ve 22.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný