11. září 2017 16:48

Hvězdná brán a spol.: 5 nejlepších seriálů, které přežily výměnu postav

Top Gear XXIV (1) - upoutávka

Znovu a jinak!

V úterý ve 20.15 na COOLu pokračuje 24. série Top Gearu. Matt LeBlanc v ní zkouší už druhou sadu parťáků, s nimiž má nahradit slavnou Clarksonovu partu, tak se mrkněte, jak mu to jde. Existují vůbec pořady (respektive seriály), které přežily důležitou výměnu velkého počtu hlavních postav? Odpovědi vás možná překvapí.

05) Hvězdná brána

Forma výměny: hlavní postava pryč, 2 nové postavy sem

Netřeba zmiňovat, že postavy jsou obvykle tělem i duší seriálů – jakákoliv jejich výměna tak NUTNĚ naštve hory fanoušků a může vést i k rozbití komunity. Mnohé změny však skutečně byly k dobru věci, stačí si vzpomenout na 9. a 10. řadu Hvězdné brány. Když milovaný, ale stárnoucí Richard Dean Anderson již akční polohu úplně nezvládal, na světě se objevil nový velitel s tváří Bena Browdera a spolu s ním Claudia Black jako skvělá Vala Mal Doran. Hvězdná brána se stala jakousi "Novou generací" sebe sama a byla z toho sic kratší, ale přesto stále velmi sympatická jízda!

04) Směr jih

Forma výměny: recast hlavní postavy

Zcela unikátní a v televizní historii geniální změnu předvedl starý Směr jih. Když po pár řadách došlo na výměnu hlavní postavy (tedy hned po hlavní kanadském frajerovi konstáblu Fraserovi) chicagského detektiva Raymonda Vecchia, nebylo to svého času nic unikátního. Seriály měnily herce identické postavy pořád. Fígl byl v tom, že Fraser si všiml, že Rayovi se změnila tvář – ale žádná jiná postava v seriálu to nechtěla připustit. Seriál uznal recast, ale zároveň jej chytře zařadil do story. Nový Ray se totiž vydával za starého Raye, protože vše bylo součástí vyšetřování v utajení!

03) Torchwood

Forma výměny: smrt 3/4 postav

Britská, respektive velšská verze Akt X, se proslavila dvěma věcmi – naprosto bizarním, sexuálně nabitým humorem, který rozhodně NENÍ pro každého, s tím, že po 2. a 3. řadě zabila většinu zdejších postav. Sorry za spoilery, ale stalo se to už před pěti lety. Poté, co do 4. řady přežily jen dvě ústřední tváře, si Torchwood ovšem dovedl umně hrát s očekáváním diváků, jmenovitě novými tvářemi, u kterých každý předpokládal, že zaplní místo těch starých. Diváci Hvězdné brány si jistě vzpomenou na Jonase Quinna. Fígl byl v tom, že Torchwood uměl tohle očekávání naprosto obrátit a z nováčků udělat záporáky či je nečekaně opět zabít. Tenhle seriál své fanoušky prostě s gustem kopal do rozkroku!

02) Ztraceni

Forma výměny: přesunutí fokusu na jiné postavy

Nelze říct, že by ve Ztracených někdo vlastně byl vyměněn za jiného – jenže v seriálu, který byl ve své 1. řadě naprosto a totálně odlišný, než jak vypadal v řadě 6., lze očekávat jisté změny. Ztraceni jich dosáhli jednak zabíjením některých populárních postav (zejména Locka), ale jinak i změnou příběhového fokusu na zcela jiné tváře. Jack a Kate tak byli od 4. řady poněkud odsunuti na jinou kolej a hlavní roli na čas přebral tým vnějších vědátorů, než se role zase vyměnily.

01) Doctor Who

Forma výměny: hlavní postava i její společníci každých pár let

Pán času alias Doctor Who je seriál, který se restartováním hlavní postavy přímo proslavil! Jde přitom rovněž o pořad BBC. Jeden z nejstarších sci-fi seriálů světa v hlavní roli hostil zatím 13 Doctorů, přičemž s každým z nich došlo na trochu jiné změny – a na nekonečné dohadování, který Doktor byl nejlepší, jež zdejší komunitě patří jako mraky k nebi. Nejaktuálněji dovedl tento seriál o nesmrtelném, tváře měnícím mimozemšťanovi cestujícím v čase s pomocí telefonní budky opět rozčeřit vody, když po dekádách z hlavní postavy udělal ženu. Podle části fanoušků je něco takového prostě příliš nepravděpodobné!

Renovovaná 24. série Top Gearu pokračuje již v úterý ve 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný