31. července 2015 10:00

Prcičky a spol.: Vybíráme 4 nejlepší středoškolské komedie o sexu

Možná váš to překvapí, ale ne všechny jsou kopie Prciček.

Příběh dvou škol, jedné dívčí, druhé chlapecké - tak by šlo jednoduše shrnout pondělní žhavou komedii Soukromá škola z roku 1983. I když je o poznání decentnější, než náctileté komedie o sexu z přelomu tisíciletí, ani zde nechybí pořádně žhavé dusno. Pro nic za nic film neběží až ve 23.15. Vlastně, proč si rovnou teď hned nerozbít dojem, že jsou středoškolské komedie o sexu jenom kopiemi Prciček? Projeďme si hned několik z nich - dvě přímo z období Soukromé školy.

Porky

Komediální decentnost Soukromé školy (alespoň v rámci žánrových konkurentů) neznamená, že sprostota neletěla už tehdy. Pokud jste si totiž mysleli, že se úchylárny točily jenom kolem roku 2000, vulgární, sexy a lehce dementní komedie Porky z roku 1982 vás usvědčí z šeredného omylu!

Snímek o skupině floridských středoškoláků různých pohlaví, kteří neustále řeší sex a vše kolem něj, nabízí lavinu gagů a kultovních scén v čele se slavnou "ředitelnou". V jedné z rolí se navíc představí arcišťabajzna Kim Cattrall, později známá ze Sexu ve městě. Podobně jako Prcičky, i Porky nastartoval celou lavinu derivujících náctiletých komedií, včetně Soukromé školy nebo našeho dalšího kousku.

Podivná věda

I když by šlo citovat různé další variace na Porky, Podivná věda (1985) by z nich i tak notně vystupovala. Zatímco většina filmů totiž řeší jen vcelku standardní problémy s penetrováním, v tomhle filmu si dvojice mladých nerdů sestrojí vlastní umělou ženu.

Podivná věda tak neřeší jenom tradiční témata, ale nechybí v ní ani pořádná porce retro sci-fi, ač v hávu crazy komedie. Stranou však samozřejmě nestojí ani sex-appeal, především díky totálně žhavé Kelly LeBrock, která se díky filmu stala jednou z ikon 80. let.

Opět pal platí, že lze v mezičase mezi postavami objevit vskutku nečekané tváře - včetně mladičkého Roberta Downey Jr.!

Prci, prci, prcičky

Muselo to být. Jméno tohohle snímku jsme nezmiňovali jen tak pro nic za nic. Prcičky jsou totiž pro většinu čtenářů doslova generačním snímkem – schválně, kolik z vás by zdejší scénář mohlo i dnes recitovat jako když bičem mrská?

Trhák o partě kluků, kteří se snaží přijít o to největší břímě, jaké si sebou teenager může nést, je vlastně dějové stránky prostší než Forrest Gump.

Od úvodní "pivní" scény po závěrečný sestřih nad ránem se však Prcičky staly předlohou toho, jak má vypadat přisprostlá komedie nového věku!

Superbad

Zabrousíme-li naopak do post-prcičkovské éry, z podařenějších kousků je nutné zmínit hlavně Superbad (2007). Nechybí tu totiž přesně ty správné přísady – zejména dvojice mimoňů (Michael Cera, Jonah Hill), kteří se snaží sbalit své vysněné slečny, a především jedna velká párty, která jim to má umožnit.

V SuperBad se pro vulgarismy samozřejm nechodí daleko, zároveň tu ale nechybí ani pořádná porce vtípků. Obsadit totiž do hlavní role totální losery má tu výhodu, že příběhy jejich zklamání většinou stojí za to!

Jaké teenagerské komedie preferujete vy? Sedne vám spíše „decentnost“ 80. let, anebo zůstáváme o filmů svého dětství, jako jsou Prcičky? Dejte vědět v diskuzi a v pondělí ve 23.15 si na COOLu dejte Soukromou školu!

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný