29. září 2015 22:00

6 nejlepších motorkářů z filmů a televize

Báječní muži na motocyklových strojích.

Již ve středu večer se s Prima COOL budete opět moct vydat vstříc vzdáleným končinám! Ve 20.15 totiž Pavel Liška, Filip Blažek a Egon Kulhánek vyrazí na jih do exotických končin Turecka v Moto cestou necestou. Tenhle kříženec cestopisu a motocyklistické potěchy z naší stáje však na piedestalu filmů a seriálů o motorkářích nestojí osamocen. Každá mašina je jenom tak silná jako její řidič. Zvláště v 50. a 60. letech byl motorkář synonymem svobody, a podle toho také výběr nejlepších drsňáků a jejich silných mašin vypadá. Opřete do řídítek, výčet do kůže oděných nadsamců začíná!

Johnny Stabler

Film: Divoch

Ač zní název dramatu z roku 1953 poněkud nemotorně, snímek patří mezi nejklíčovější díla ovlivňující podobu filmových motorkářů. Klasická story o rebelovi bez příčiny v drsné kožené bundě a nahnuté čepici, který se svým gangem obrátí vzhůru nohama poklidné americké městečko, dýchá buřičskou náladou. Ústřední ultrafrajer s tváří Marlona Branda je přitom prototypem stylového motorkáře, z něhož se podlamují kolena i kdejakému chlapovi.

Burt Munro

Film: V zajetí rychlosti

Dočista opačně na to pak jde životopisný film o Burtu Munrovi, Novozélanďanovi, který se desítky let snažil překonat rychlostní rekord na své motorce Indian Scout z dalekého roku 1920. Díky stařičkému elánu Anthonyho Hopkinse šlape V zajetí rychlosti fantasticky optimistickým tempem, který by filmu mohla závidět celá řada jiných bijáků o důchodcích!

Poet

Film: Hells Angels on Wheels

Jestliže Divoch proslavil persónu Marlona Branda, o více než dekádu později udělala motorkářská gangsterka Hells Angels on Wheels tutéž službu Jacku Nicholsonovi. Film z roku 1967 sází mladičkého Jacka role nového člena gangu, který skrze drandění Amerikou hledá povyražení. I když tu Jackie nemá tolik prostoru, snímek získává kladné body už jen za jeho klučičí zjev!

Jax Teller

Seriál: Zákon gangu

Alespoň ve světě filmu dnes už motorkáři poněkud vypadli z módy. Že však ještě nepatří do starého železa velmi obratně dokazoval aktuální seroš Zákon gangu, který svým hlavním prizmatem sledoval život člena drsného gangu SAMCRO Jaxe Tellera s tváří Charlieho Hunnama. A vězte, že když už má někdo za máti Leelu z Futuramy (Katey Sagal), bude mít vskutku adrenalinové bytí!

Billy a Wyatt

Film: Bezstarostná jízda

Mnoho motorkářských filmů se pyšní texturou drsnější než toaleťák ze smirkového papíru, Bezstarostná jízda je však malinko jiná. Ačkoliv i z ní sálá benzín na všechny světové strany, story dvojice hipíků Billyho a Wyatta je přece jenom především typickým prototypem road movie než gangsterkou. Snad i proto jde dodnes o jeden z nejoblíbenějších filmů o báječných mužích na motocyklových strojích.

Moto cestou necestou začíná ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný