21. dubna 2017 12:50

Zažili jste 6 nejvíc šokujících seriálových zvratů?

Městečko Fortitude (3) - upoutávka

Odhalení, která překvapí i Shyamalana!

POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z AGENTŮ SHILEDU, DALLASU, ZTRACENÝCH, BATTLESTAR GALACTICY A HRY O TRŮNY

Pondělní večer na Prima COOL bude od 22.15 opět patřit Městečku Fortitude. Jak už se v dobrém seriálovém vyprávění moderního střihu sluší a patří, i v tomto seroši dojde na pěknou řadu šokantních změn celého pojetí zápletky! Zvraty jsou ovšem tak markantní součástí moderní televize, že si bez nich nedovedeme představit ani různé další scifárny či fantasárny. Které námi otřásly nejvíc?

06) Hail Hydra!

Seriál: Agenti SHIELDu

Jedno se Agentům musí nechat – hodně lidí jejich vlažná, podprůměrná první polovina 1. řady uchlácholila do dojmu, že mají co do činění s vlažným, podprůměrným seriálem. Agenti SHIELDu ale jenom čekali na Kapitána Ameriku 2, v němž se ukázalo, že bratru polovina členů SHIELDu jsou tajní náckové. A tenhle zvrat změnil seroš k nepoznání – mimo jiné tím, že z do té doby mirkodušínovského agenta Warda udělal jednoho z nejlepších totálně mešuge záporáků dekády!

05) Bobby byl ve sprše

Seriál: Dallas

Čistě z historických důvodů si připomeneme rovněž prehistorický zvrat ze seriálu Dallas. Poté, co tu po mnoho dílů byla postava Bobbyho mrtvá a story dále gradovala, se najednou jeho žena Pamela probudila a Bobby byl jenom ve sprše a celé se jí to zdálo! “Zvrat” byl samozřejmě jenom úlitbou divákům, kteří se po smrti své oblíbené postavy dožadovali jejího návratu. Díky tomu, že Dallas nebyl sci-fi, museli scenáristi přijít s jinou kreativní výmluvou...

04) Zpátky na ostrov!

Seriál: Ztraceni

Ztraceni jsou samozřejmě seriál, který si na šokantních odhaleních vybudoval celou svou pověst. Dalo by se říct, že bychom mohli celý tenhle seznam zaplnit nejrůznějšími momentky od svítícího poklopu přes fialový konec 2. řady až po Lockovu smrt. U nás však s přehledem vítězí okamžik, kdy Jack ve “flashbacku” odhalí, že se najednou nacházíme nikoliv v minulosti, ale naopak v budoucnosti. A že se MUSÍME NA OSTROV VRÁTIT! Ztracení tímto momentem definitivně prokázali, že dovedou překvapit, ať to stojí, co to stojí. Po všech šílených zvratech přesto v ústech zůstává jistá pachuť toho, jak to celé skončilo.

03) Cylon, kam se podíváš

Seriál: Battlestar Galactica

Podobně za šokantní seriál nového střihu platí i renovovaná Battlestar Galactica. Také zde by se dala najít celá řada překvápek, která byla tak děsivá, jakožto později taktéž nevysvětlená. Přesto, či právě proto, však v našem srdéčku zůstává jako ultimativní okamžik seriálu momentka ve finále 3. řady, v níž se odhalí, že celé čtyři hlavní postavy jsou ve skutečnosti cylonskými roboty – a nikdo neví, jak je to možné ani jak se to stalo. Jasné je jedno – role Cylonů v příběhu bude odteď diametrálně odlišná a můžeme se těšit na zevrubné vysvětlování jejich pozadí (anebo nemasný neslaný konec)...

02) Ned ztrácí hlavu

Seriál: Hra o trůny

Hra o trůny si vybudovala notorickou pověst seriálu, který se zvraty jenom hemží. Ironií osudu to z jejího prvního dílu moc nepoznáte – přeneseně dokonce ani z většiny první řady. Jasně, čas od času někdo vypadne z okna, karty jsou však rozdány archetypálně povědomě – hodná rodina proti kruté rodině, načež divák očekává, že sympaťáci vyhrají. A ono také jo – pokud totiž sympaťáky míníme Lannistery. Okamžikem, kdy všem divákům došlo, že tohle nebude úplně typické seriálové klišé, bylo však bezesporu setnutí Neda Starka na konci 1. řady Hry o trůny. Nejen kvůli statusu jeho postavy, ale i prostému faktu, že byl Sean Bean nejznámější tváří široko daleko.

01) Krvavá svatba

Seriál: Hra o trůny

I když tu máme Veselé vyprávění westeroské již podruhé, Krvavá svatba z konce 3. řady si věru zaslouží zmínku na prvním místě. Pro lidi, kteří neznali knižní předlohu, bylo totiž vymlácení bratru třetiny hlavních postav (nota bene většiny zbylých kladných postav) v jejím průběhu něco natolik obočí pozvedávajícího a ústa otevírajícího, že šlo o pamětihodnou událost pro celou generaci diváků!

Městečko Fortitude začíná již v pondělí ve 22.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný