19. května 2017 16:08

6 nejdrsnějších seriálových detektivů, které prostě nic nerozhodí

Městečko Fortitude (7) - upoutávka

Tvrdí jako odznak sám!

V pondělí večer se můžete těšit na další premiérový díl Městečka Fortitude – k vidění se nabídne již ve 22.15 na Prima COOL. Zdejší zápletka se časem překulí blíže k fantasmagorii, je však znát, že původně čerpala inspiraci v klasických detektivkách. Lze se jen domnívat, jak by s kartami ve Fortitude zamíchali nejdrsnější gerojové mezi seriálovými detektivy. Kteří to jsou? Mrkli jsme na ně!

6) Sherlock Holmes

Chvíli jsme váhali, zdali vážně SH označit za drsňáka. Benedict Cumberbatch je leccos, ale motorkáře z Pekelných andělů by asi hrát nemohl. Inklinace k drogám a skutečnost, že Sherlock je nebezpečný právě kvůli inteligenci, nikoliv agresivitě, nás přesto přesvědčily, že zmínku si zaslouží!

5) Columbo

Možná můžete pochybovat o tom, nakolik je Columbův vzhled "eau de houmles" známkou drsnosti, není však pochyb o tom, že detektiv má nervy ze železa. Identifikovat pachatele v páté minutě případu a pak se s ním v pohodě bavit další hodinu a půl, to prostě není pro měkoty.

4) Kate Beckett

I když i Castle sám se později stane normálním detektivem, není moc pochyb o tom, kdo v tomhle duu nosí kalhoty. Kate jako protřelá vyšetřovatelka s někdejším pisálkem tradičně vytírá podlahu!

3) Vic Mackey

Hlavní polda z Policejního odznaku je zvláštním případem. Dalo by se totiž argumentovat, že Vic není ani tak detektiv, jako spíše zločinec s odznakem. Právě proto je však jeho postava tak zajímavá! Jeden díl jej nenávidíte, co se do vás vejde, a o díl později mu vlastně fandíte, aby jeho atypické metody pomohly zachránit unesené dítě.

2) John Luther

Nejcharismatičtější ostrovní detektiv je průlomovou rolí Idrise Elby – a právě po jeho výskytu začalo tolik lidí říkat, že by se Elba dokonale hodil na krutopřísného agenta 007. Mnozí na tom nacházejí chybičky... Vsadíme se ale, že většina kritiků Elbu v roli Luthera prostě a jenom neviděla.

1) Rust Cohle

Jeden ze dvou ústředních drsňáků první řady Temného případu nezapře své ostré rysy – a to jak na poli akce, tak i inteligence. Rust však za to vše platí poněkud... komplikovanou mentalitou. Je totiž nihilistou až do morku kostí a právě jistá míra šílenství je tím, co jej dělí od sice možná také drsných, ale v jádru ještě furt normálních poldů. Otázkou je, jak by Rust reagoval, najít v Arktidě to, co se odhalí ve Fortitude…

Městečko Fortitude začíná v pondělí ve 22.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný