8. října 2018 10:00
redakce Prima Living

Je libo mix Jamese Bonda a Mr. Beana? Přichází agent Johnny English!

Hvězdný Rowan Atkinson si v akční komedii Johnny English se vrací střihne roli agenta britské tajné služby, který má patent na trapasy a maléry všeho druhu. Zároveň však pro splnění úkolu udělá doslova cokoli. On bude zachraňovat čínského premiéra před atentátem a vy se budete válet smíchy! V sobotu ve 20.00 na Prima MAX!

Po poslední tak trochu zpackané akci se potrhlý nešika Johnny English (Rowan Atkinson) stáhl z dění v tajných službách, kde dříve pracoval. Odešel do tibetského kláštera, aby se zdokonalil v bojových uměních, hlavně však chtěl najít vnitřní rovnováhu a klid. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Johnovu pomoc.

Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra a to v okamžiku, kdy bude jednat se svým anglickým protějškem. Jakémukoli incidentu je nutné zabránit, jinak se svět ocitne v chaosu. Šéfka MI7 se rozhodne nasadit do akce právě Johnnyho Englishe, který je znám svým značně neortodoxním přístupem k práci.

Jenže příprava atentátu prorůstá i do tajných služeb, kde se to hemží dvojitými agenty. Komu může nemožně srandovní Johnny English při své misi důvěřovat? Své šéfce a agentce MI7 Pamele Thortonové (Gillian Anderson)? Spolehne se hlavně na mladičkého kolegu Tuckera (Daniel Kaluuya) a psycholožku Kat (Rosamund Pike)? Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. Napínavé akční finále à la Mr. Been proběhne v pevnosti hornatého Švýcarska.

Co o filmu řekl Rowan Atkinson:

1. Po úspěchu prvního dílu (Johnny English, 2003) jsem chtěl moc pracovat na druhém pokračování. První schůzka nad scénářem proběhla už v roce 2004. Nakonec však trvalo sedm let, než se dvojka natočila.

2. Když jsem seděl na premiéře filmu, byl jsem překvapený, jak často se tu řeší problémy kopancem či ránou do rozkroku. No, ale když to plní účel, že…

3. I když jsem natočil Johnnyho Englishe 2, nemyslím si, že se diváci dočkají pokračování dalšího Mr. Beana. To byl skutečně velmi dětinský humor. A podle mě by člověk nad čtyřicet už neměl dělat takový typ humoru.

Na co se můžete těšit ve filmu Johnny English?

• Johnny English se vrací je vlastně skvělou parodií na klasické bondovky.

• Herečka Rosamund Pike si zahrála i ve filmu Dnes neumírej (2002), což je bondovka s Piercem Brosnanem v hlavní roli agenta 007.

• Připravte se na výborné scény, kdy se Rowan Atkinson pokouší pacifikovat bělovlasou stařenku. Kolik ran uštědří on jí a kolik ona jemu?

• Bývalá agenta Scullyová ze seriálu Akta X, herečka Gillian Anderson, má ve filmu netradičně tmavé vlasy.

Perličky:

1. Šeptalo se, že se ve snímku Johnny English se vrací objeví i skvělý představitel Jamese Bonda, herec Pierce Brosnan.

2. Dlouhá mezera mezi natáčením prvního filmu a dvojky vznikla proto, že Rowan Atkinson v mezičase točil beanovský film Mr. Bean na prázdninách (2007).

3. Filmová kočka Philby dostala jméno po skutečném, avšak nechvalně známém britském agnetovi Kimu Philbym, kterého naverbovali Rusové, aby pro ně prováděl špionáž.

4. Maličkou roli ve filmu si zahrála také Atkinsonova dcera Lily. Je to dívka, které Johnny English ukradne helmu na motorku během zběsilé jízdy na kolečkovém křesle.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný