14. května 2017 15:59

Od Harryho Pottera ke Kapitánu Amerikovi: 5 nejlepších filmů o útěku před zákonem

Policie v patách, nejlepší motivace k běhání!

V pondělí ve 20.15 se na Prima COOL rozjíždí další premiérový díl Grimm – tentokrát však s nečekaným zvratem. Po událostech počátku nové řady je totiž někdejší polda Nick sám loven policií a s tím se pojí celá řada dějových trampot! Příběhy hrdinů, kterým jde ruka zákona po krku, ostatně znáte z celé řady parádních bijáků!

5) Harry Potter a Relikvie smrti

Už sám nejslavnější kouzelník světa si spolu s Ronem a Hermionou užil své, když Voldemort ovládl kouzelnickou vládu a vydal se naše trio lapit. Po sedmi, respektive osmi filmech, byly Relikvie smrti a jejich útěkářská stylizace příjemnou změnou - už jen kvůli tomu, že díky tomu film rozbil tradiční zasazení do Bradavic a stopoval Harryho patálie víc i v reálném světě. Právě nejistota, komu lze vlastně věřit, je ale mnohdy tím nejlepším způsobem, jak story zakončit anebo ukázat zcela nový svět…

4) Minority Report

Právě druhou možnost využila skvělá sci-fi Minority Report, když skrze Toma Cruise („falešně“ obviněného z budoucího zločinu) vykreslila, jak chatrný systém předpovídání kriminality, tak i svět kolem roku 2050. Létající auta, samořídící auta, létající poldové, implantáty na objednávku ani dokonalá reklama tu sice byly k vidění na každém rohu, co to však hrdinovi bylo platné, když ani to nejvíce futuristické zasazení nemohlo překrýt zhoubnou korupci, k níž se hlavní hrdina nachomýtl jako slepý k houslím.

3) Rambo: První krev

Ne všechna žánrová dílka musejí motiv uprchlíka před zákonem využívat se sci-fi anebo fantasy příchutí. Příkladem, který nastartoval celou ságu, je ostatně i první Rambo. Film o válečném veteránovi, na kterého si zasedne místní policie a on jí to jako zkušený voják dovede vrátit i s úroky, se sice z přemýšlivé metafory mužů, jejichž mysl se z Vietnamu už nikdy nevrátila, časem stal popcornovou zábavou… Není snad ale právě to doklad, že první, útěkářský díl fungoval nadmíru skvěle?

2) Uprchlík

Ačkoliv dnes název tohoto filmu vyvolává poněkud ožehavější významy, Uprchlík s Harrisonem Fordem z je dodnes geniálním thrillerem o neprávem usvědčeném a přesto zadky nakopávajícím hrdinovi z lidu. Dokonalé napětí vrcholící překvapivým happy endem činí z Uprchlíka zlatý standard každého podobného příběhu. Jeden film však přesto dovedl totéž přesto okořenit kapkou superhrdinského patosu...

1) Captain America: Návrat prvního Avengera

Dost možná nejlepší marvelovka, druhý Kapitán Amerika, totiž zcela přeorala jak zdejší fikční svět svým zánikem (krom seriálů) SHIELDu, tak i vytěžila to nejlepší ze svého mirkodušínovského hrdiny. Když se totiž v hledáčku zákona ocitne zrovna Kapitán, je jasné, že něco někde nehraje. Jak parádní tempo, tak i nemožnost spoléhat na svoje avengerovské kolegy činí z Kapitána 2 optimální ilustraci toho, že je spor se zákonem tím nejlepším kořením každé zápletky!

Další díl Grimma začíná v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný