12. července 2017 10:36

Nové díly Grimma jsou tu! Finální 6. série na COOLu běží každé pondělí ve 20.15!

Policejní detektiv Nick Burkhardt (David Giuntoli) je potomkem rodu elitních lovců Grimmů, kteří už po staletí bojují s nadpřirozenými bytostmi. Je takřka jediný, kdo může zastavit vzestup zlých mýtických přízraků. V šesté a poslední řadě mysteriózního fantastického seriálu Grimm čelí známému protivníkovi i úplně novému nepříteli. V sázce je všechno včetně budoucnosti Nickova syna. Jako by to nestačilo, Nickovi nejbližší spojenci mají spoustu vlastních probl

Policejní detektiv Nick Burkhardt (David Giuntoli) ve dne vyšetřuje vraždy v Portlandu a v noci ukrývá před světem jedno velké tajemství: je potomkem rodu elitních lovců Grimmů, kteří už po staletí bojují s nadpřirozenými bytostmi. Pohádky bratří Grimmů, které okouzlily a vystrašily děti mnoha generací, jsou totiž ve skutečnosti varováním pro příští generace. A Nick je takřka jediný, kdo může zastavit vzestup zlých mýtických přízraků.

V šesté a poslední řadě mysteriózního fantastického seriálu Grimm hlavní hrdina čelí známému protivníkovi. Jeho bývalý nadřízený kapitán Renard (Sasha Roiz) se stal starostou Portlandu a třímá v rukou veškerou moc. Nick a jeho spojenci musí před Renardem ochránit celé město. V sázce je všechno, dokonce i budoucí osud Nickova syna, kterého má s Adalind (Claire Coffee). Jako by to nestačilo, Monroe (Silas Weir Mitchell) a Rosalee (Bree Turner) se budou v této neklidné době potýkat s narozením vlastního potomka. A Eve (Bitsie Tulloch) má spoustu vlastních problémů, protože v ní stále dřímá její dřívější osobnost.

Zajímavosti:

 • Tvůrci seriálu Grimm jsou David Greenwalt, Jim Kouf a Stephen Carpenter. David Greenwalt byl výkonným producentem kultovního seriálu Buffy, přemožitelka upírů a jeho spin-offu Angel, které jsou si s Grimmem tematicky hodně podobné. Jim Kouf se podílel na seriálu Angel.
 • Šestá řada seriálu Grimm je poslední a oproti předchozím má pouhých 13 epizod. Tvůrci podle svých slov rozhodnutí zkrátit poslední řadu přivítali, protože dalších 22 dílů už se jim zdálo moc. Pohádky se prý nedají ždímat donekonečna.
 • Šestá řada přímo navazuje na scénu, kterou skončila předchozí série.
 • Fanoušci se v šesté řadě konečně dočkají souboje, na který od začátku čekali: Nick versus kpt. Renard.
 • Výkonný producent David Greenwalt říká, že Renard se ze všech sil snaží Nicka zbavit, doslova ho chce vymazat ze zemského povrchu. A Nick by na oplátku hrozně rád vyřídil Renarda. Jak jejich souboj dopadne, se dozvíme hned během několika prvních epizod šesté řady.
 • V polovině poslední řady se na scéně objeví také úplně nový nepřítel.
 • Silas Weir Mitchell, který hraje Monroa, říká, že podle jeho názoru budou fanoušci seriálu s koncem spokojení. Scenáristé se snaží odměnit věrné diváky koncem, který se jim bude zamlouvat. Ale hlavní hvězda seriálu David Giuntoli se nechal slyšet, že odpovědět úplně na všechny otázky, které fanouškům vrtají hlavou, a uzavřít veškeré dějové odbočky je podle něj nemožné.
 • David Giuntoli zároveň fanoušky předem varuje, že pohádka o Grimmovi nemusí mít šťastný konec. Vysvětluje, že pro hlavního hrdinu a spol. to nevypadá dobře, ale tvrdí, že mu to vůbec nevadí. Pohádky bratří Grimmů jsou přece poměrně ponuré a brutální, takže nešťastný konec podle něj sedí.
 • Poslední řada je plná nočních venkovních scén, které se staly typickým poznávacím znamením seriálu Grimm. Výkonný producent David Greenwalt vysvětluje, že potemnělé lesy v okolí Portlandu se tvůrcům vždycky líbily, protože mají nezaměnitelnou pohádkovou atmosféru.
 • David Giuntoli, který je hlavní hvězdou seriálu, režíroval třetí epizodu šesté řady. Bylo to poprvé, co si tento zkušený herec vyzkoušel práci režiséra.
 • David Giuntoli a Bitsie Tulloch, která hraje bývalou přítelkyni hlavního hrdiny Eve, jsou ve skutečnosti pár. V létě 2016 se zasnoubili.
 • Kdykoliv je v seriálu vidět nějaké číslo (na dveřích hotelového nebo nemocničního pokoje apod.), jde o kombinaci čísla právě vysílané řady a epizody. Například číslo hotelového pokoje, ve kterém se v druhé řadě v epizodě 12 poprvé objevila Adalind, bylo 212.
 • Seriál Grimm se celých šest let natáčel v městě Portland v Oregonu, kde se také odehrává.

Postavy:

Nick Burkhardt (David Giuntoli) Policejní detektiv z oddělení vražd v Portlandu tajně bojuje s nadpřirozeným zlem. Pochází ze starodávného rodu elitních lovců Grimmů. Má schopnost odhalit mýtické přízraky maskované za obyčejné lidi a vidět jejich pravou podobu. Má syna s Adalind.

O Davidu Giuntolim Americký herec se narodil 18. června 1980 v Milwaukee. Prosadil se díky hlavní roli v seriálu Grimm. Objevil se také ve filmu 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází. Před Grimmem brázdil televizní obrazovku v epizodních rolích různých seriálů včetně hitů Odložené případy, Plastická chirurgie s.r.o. nebo Chirurgové. Po otci zdědil italské příjmení. Vystudoval univerzitu s titulem bakalář mezinárodního obchodu. Na natáčení seriálu Grimm často dojíždí na kole. Má vztah s herečkou Bitsie Tulloch, která si v Grimmovi zahrála jeho přítelkyni. Od léta 2016 jsou spolu zasnoubení.

Hank Griffin (Russel Hornsby) Policejní detektiv z oddělení vražd v Portlandu je Nickovým dlouholetým parťákem a nejlepším přítelem. Ví o jeho tajemství a pomáhá mu bojovat s nadpřirozenými bytostmi. Je sarkastický a udržuje si od případů odstup. Je několikrát rozvedený.

O Russelovi Hornsbym Americký herec se narodil 15. května 1974 v Oaklandu. Prosadil se díky rolím v seriálech V odborné péči, Grimm a Lincoln Heights. Zahrál si v dramatu Ploty. Kromě toho, že se objevuje v seriálech a filmech, se věnuje také divadelnímu herectví. Žije v Los Angeles.

Monroe (Silas Weir Mitchell) Jeden z nejbližších Nickových spojenců je ve skutečnosti vlkodlakem, který posloužil jako předloha pohádkového Velkého zlého vlka. Vedl klidný život v ústraní, ale první setkání s novým Grimmem všechno změnilo. Rozhodl se bojovat na straně dobra a pomáhat Nickovi, i když mu jeden z předchozích Grimmů v minulosti popravil dědečka. Je ženatý s Rosalee a čeká s ní dítě.

O Silasovi Weiru Mitchellovi Americký herec se narodil 30. září 1969 ve Filadelfii. Prosadil se rolemi v seriálech Útěk z vězení a Grimm. Vystudoval prestižní Brownovu univerzitu. Je tak zvaným „charakterním hercem“. Objevil se v řadě televizních seriálů, diváci si často pamatují jeho tvář, ale nemůžou si vzpomenout na jméno.

Eve (Bitsie Tulloch) Záhadná žena bez minulosti má vzpomínky a nadpřirozené schopnosti Nickovy bývalé zesnulé přítelkyně Juliette. Ta pomáhala Nickovi v boji proti zlu, ale když kvůli tomu začala mít vážné problémy, které jí zničily život, v touze po pomstě se obrátila proti Nickovým spojencům. Zabila Nickovu matku a nakonec sama zemřela.

O Bitsie Tulloch Americká herečka se narodila 19. ledna 1981 v San Diegu. Upozornila na sebe rolí v seriálu Grimm. Objevila se také v seriálech Dr. House, Odložené případy, Západní křídlo a Za svitu měsíce. V době, kdy kvůli natáčení seriálu Grimm bydlela v Portlandu, se stala fanynkou místního basketbalového týmu Portland Trail Blazers. Má vztah s hercem Davidem Giuntolim, který si v seriálu Grimm zahrál jejího přítele. Od léta 2016 jsou spolu zasnoubení.

seržant Drew Wu (Reggie Lee) Policejní seržant byl původně pouhým kolegou Nicka a Hanka, ale postupně se zapletl do případů, které dokáže uzavřít jedině Grimm. Stal se dalším z Nickových spojenců. Po blízkém setkání s nepřátelským vlkodlakem se nakazil nadpřirozenými schopnostmi.

O Reggiem Lee Filipínsko-americký herec se narodil 4. října 1974 v Quezon City na Filipínách. Prosadil se rolemi v seriálech Útěk z vězení a Grimm. Objevil se ve filmech Temný rytíř povstal, Piráti z Karibiku: Na konci světa a Rychle a zběsile. Přestože ho přijali na prestižní univerzitu Harvard, rozhodl se místo toho věnovat herecké kariéře. Ovládá domorodý jazyk Talagog. Říká, že mu neustále nabízejí role Hispánců, i když má ke skutečnému Hispánci hodně daleko.

kapitán Sean Renard (Sasha Roiz) Ambiciózní a schopný policejní kapitán byl Nickovým nadřízeným. Je nadpřirozenou bytostí z královského rodu. Jako loutka ve spiknutí zlých nadpřirozených bytostí s cílem ovládnout lidstvo se stal starostou Portlandu. V minulosti několikrát Nickovi a spol. pomohl, ale Grimm a jeho tým se musí mít před Renardem na pozoru. Má dceru s Adalind.

O Sashovi Roiz Izraelsko-kanadský herec se narodil 21. října 1973 v Tel Avivu. Upozornil na sebe rolemi v seriálech Grimm, Caprica a Skladiště 13. Je potomkem ruských židů. Na začátku 80. let se přestěhoval s rodinou do kanadského Montrealu. Než se začal věnovat herectví, studoval dějiny.

Rosalee Calvert (Bree Turner) Bystrá a prohnaná nadpřirozená bytost má podobné schopnosti jako vlkodlak, jenže ty její jsou spojené s liškou místo vlka. S Nickem a Monroem se seznámila jako majitelka obchodu s léčivými bylinkami a kořením. Postupně se stala členkou týmu. Je vdaná za Monroa a čeká s ním dítě.

O Bree Turner Americká herečka se narodila 10. března 1977 v Kalifornii. Upozornila na sebe rolí v seriálu Grimm. Jejím otcem je bývalý profesionální hráč amerického fotbalu Kevin Turner. Věnuje závodům na kolečkových bruslích a tanci. Když vyrůstala, zbožňovala videohry. Je vdaná a má dvě děti.

Adalind Schade (Claire Coffee) Čarodějka s nadpřirozenými schopnostmi původně pracovala pro Renarda. Kvůli Nickovi přišla o své schopnosti a prostřednictvím složitého rituálu se jí později podařilo znovu je získat. Jedním z důsledků bylo, že Nickovi porodila syna. Po smrti jeho přítelkyně Juliette se k Nickovi nastěhovala, a dokonce mezi nimi něco vzniklo. Status jejich vztahu: je to komplikované.

O Claire Coffee Americká herečka se narodila 14. dubna 1980 v San Franciscu. Upozornila na sebe rolemi v seriálech Západní křídlo, Grimm, Franklin a Bash General Hospital. Vystudovala herectví na univerzitě Northwestern. Je vdaná a má syna.

6. série Grimma běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.15!

Sdílejte článek
Štítky fantasy herec Portland Grimm David giuntoli

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný