4. května 2017 16:52

Od Hannibala ke Star Treku: 4 nejlepší seriály s geniální poslední sezonou

Grimm VI (1) - upoutávka

To nejlepší nakonec!

V pondělí večer se připravte na počátek konce – ve 20.15 totiž na Prima COOL vykopáváme první díl poslední řady seriálu Grimm! Nick se v díle Uprchlík ocitne na mušce policie, a to je ideální čas si připomenout, proč bývají poslední řady seriálů tak nabité akcí a zvraty. Scenáristům totiž už nic nesvazuje fantazii, což je ideální rozpoložení pro skvělé a řádně vyhrocené konce. Snad Grimm dožene tyhle 4 slavné trefy!

04) Hannibal

Na rozdíl od jiných položek z našeho seznamu neměl Hannibal štěstí na moc dlouhou zápletku – nikdo nepochybuje o tom, že by Bryan Fuller byl s to seriál táhnout klidně do sedmé řady, materiálu na to měl z filmů i knih dost. Stanice NBC bohužel zastávala jiný názor, i navzdory relativně předčasnému ukončení však Hannibal předvedl famózní finální řadu!

Poslední třetina seriálu se zaměřuje především na vztah Willa a Hannibala. Doktor Lecter utekl po událostech předešlé řady do Itálie a Will se snaží neumřít v nemocnici. Poté, co 2. řada použila část Červeného draka, se trojka utápí v knize Hannibal, kterou Tomas Harris napsal jako třetí – a kořeny v kvalitní literatuře jsou tu setsakra znát. Nakonec však poslední okamžiky skrze krvavé vyvrcholení (doslova i metaforicky) připomenou, proč je Hannibal seriál, který si diváci bezmezně zamilovali!

03) Star Trek: Hluboký vesmír 9

Finále Hlubokého vesmíru 9 bylo čarokrásné: obrovská válka plná antistartrekovských momentů tu vrcholí a spolu s ní i drama posádky! V době, kdy se v televizi ještě nenosily ani příběhy na pokračování ani brutální válečná dramata, prokázala poslední řada tohoto přehlíženého Star Treku snahu doručit divákům obojí.

Jak občas připomínáme, ne nadarmo (doposud?) nevznikl po Hlubokém vesmíru 9 žádný další seriál zasazený po jeho konci – nikdo zjevně nechtěl pošlapat zdejší finále a dost možná ani nevěděl, jak by na něj měl navázat. Osudy tuctů hrdinů tu visí na vlásku a posledních 8 dílů seriálu je v podstatě jeden dlouhý díl plný emocí, vesmírných bitev a osudových loučení!

02) Strážce pořádku

Moderních westernů je dneska v seriálové sféře vícero – za velmi specifický příklad lze ostatně považovat i Westworld. Ale jenom Strážce zákona si mezi všemi žánrovými kočkopsy vystačil se skoro až stereotypickým pojetím dobra a zla a zároveň nemusel nic kořenit démony, ufouny nebo roboty.

Působivě přízemní pojetí nejvíce vytanulo na povrch v poslední 6. řadě. Po nepříliš dobře přijaté pětce se najednou třináctidílná šestka vrátila ke kořenům a dopřála klaďasům i padouchům rozloučení, jakého byli hodni. Poetická tečka za kolabujícím světem hlavních westernově říznutých hrdinů v posledním díle skoro připomíná progresivní finále Tenkrát na západě – a to je tvrzení, na které by jiné westerny mohly být setsakra pyšné!

01) Perníkový táta

Na pomyslném Olympu je ovšem místo jenom pro toho, co klepe. Heisenberg nám v poslední řadě Perníkového táty odhalil, jak precizně dokonale byl tenhle seroš konstruován již od samotného počátku jako depresivní tragédie, v níž vše logické, co se dělo doposud, najednou přineslo děsivé důsledky.

Ten pocit, kdy po pěti letech sledování můžete s gustem kývnout a říct si "Nebylo to zbytečné", je nakonec na dokonalých finálních sezonách zřejmě tím nejlepším. A Perníkový táta byl pro jeho naplnění právem považován za televizní událost dekády!

Poslední řada Grimm začíná v pondělí ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný