29. července 2017 13:31

Tohle je 5 nejšílenějších filmů s mimozemšťany! Viděli jste je všechny?

Extant II (8) - upoutávka

Ufouni musejí být šílení.

Extant se ve středu ve 20.15 na Prima COOL přiblíží ke svému finále, a již nyní je tenhle sci-fi seroš zcela odlišný, než jaký byl na svém počátku. Někdo by možná mohl i říct, že má story o kolečko více – na důkaz toho, že to však nemusí být špatně, jsme vzpomněli na jiné případy výskytu pološílených mimozemšťanů ve filmu.

05) Útok na věžák

Zatímco ve většině filmů si ufouni brousí zuby na Bílý dům a posekání Manhattanu, v Útoku na věžák se namísto toho osamocená mimozemská stvůra střetne s obyvateli chudinského sídliště kdesi na okraji Londýna. Výsledek je typicky britsky absurdní a balancuje na pomezí kdesi mezi typickou žánrovkou o mimozemských monstrech a parodií sebe sama. Tak, jak to máme rádi.

04) Plán 9 z vnějšího vesmíru

Existují filmy, které jsou divné záměrně – kultovně špatný Plán 9 byl však špatný zcela nezáměrně. Ambiciózní sci-fi s vcelku chytrou mírovou myšlenkou totiž realizoval patlalský režisér Ed Wood. Neměl přitom jak umělecké cítění, tak ani jakýkoliv rozpočet. Výsledkem jsou scény, v nichž mimozemšťany vyrábění zombíci působí jako divně nalíčení herci a létající talíře jsou zjevně malé hračky létající před plátnem.

03) Critters

Namísto mimozemské invaze v Critters na zemi přistane skupina ďábelských zrůdiček prchajících z kosmického vězení – celé dějiště černé komedie je tak zcela nahodilé a patos ve stylu Dne nezávislosti byste tu hledali marně. Namísto něho Critters ukazují to nejlepší z osmdesátkové akce říznuté kapkou parodie Vetřelce, v níž se pro kapku krve vážně nejde daleko.

02) Invaze zlodějů těl

Naprosto nezapomenutelná je i klasika z roku 1978, v níž mimozemšťani namísto talířů vyrábějících z měst popeliště lidi jednoduše postupně a potají nahrazují kopiemi. Masovost a stádovost této plíživé invaze, v níž přežívající zbytky lidí v davu nesmí prokázat sebemenší známky strachu, bývá o to tíživější, že ufouni občas své vyrábění kopií lidí pokazí – a po ulici se tak děsivě proběhne i pes s lidskou hlavou...

01) District 9

Jasně, v Districtu 9 už nějakou porci patosu a skutečného dramatu najdete – jenže ve stylu mistra Neilla Blomkampa je veškerá "normální" zápletka zároveň prošpikována cynickým humorem, střízlivě krvavými momentkami a vůbec nejrůznějším satirickým pomrkáváním. Nic jiného si ostatně film o mimozemském ghettu v Jižní Africe ani nežádal. Výsledkem je jedna z nejchytřejších, nejdrsnějších a zároveň nejvtipnějších sci-fi tohoto tisíciletí!

Další díl Extanta začíná ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný