10. srpna 2017 14:22

Takhle měly pokračovat 4 zrušené seriálové pecky. Hvězdná brána by byla parádní!

Jak mělo dopadnout Firefly nebo Hvězdná brána?

Finále 2. řady Extanta dorazí už za 3 díly. Ve středu ve 20.15 se tak na Prima COOL můžete podívat, jak se blíží konec celého seriálu. Přesto tvůrci plánovali i natočení řady třetí – té se však zřejmě již nikdy nedočkáme. Extant je v tomto zdaleka osamocen. Naštěstí se časem může dočkat minimálně pokračování ve formě komiksu – právě z podobných projektů víme, jak by pokračovaly čtyři jiné předčasně zrušené pecky.

04) Jericho

O co jde: Jednoho dne detonovaly ve více jak dvou desítkách amerických měst atomové bomby. Nastal chaos po celém světě a vlivem smrti většiny vlády se moci ujaly ledajaké bojůvky – z nichž ta vítězná nakonec došla k tomu, že útok přišel z Iránu a KLDR. To vše jsme však prakticky celé sledovali jenom z titulního Zapadákova kdesi uprostřed ničeho. A pak seriál po vymodlené 2. řadě zrušili.

Jak to mělo pokračovat: 3. řady se fanoušci už nedomodlili, příběh Jericha však pokračoval na stránkách komiksu. Ten rozehrál příběh nové občanské války, do níž se Amerika dostala v následku útoků. Namísto Severu proti Jihu tu tentokrát bojuje východní pobřeží se západním, jehož členové zfalšovali původní jaderný útok a shodili jej na cizí státy, aby se sami dostali k moci.

03) Stargate Universe

O co jde: Třetí seriál ze světa Hvězdné brány asi netřeba představovat, ledaže třeba – Stargate Universe se dočkal jenom dvou řad a ne všichni jeho zrušení litovali. Universe totiž tak trochu zrecykloval premisu vzdálené brány z Atlantis, navrch však celý tón seriálu "ztemnil" na způsob Battlestar Galacticy. Druhá řada seriálu tak končí otevřeně.

Jak to mělo pokračovat: Přeskočíme-li řešení stázového oříšku na konci 2. řady (Eli by stázi buď prý opravil anebo se nahrál do lodního počítače), hlavní story měla odhalovat militaristické impérium rozkládající na několika (předalekých) galaxiích, ale i pokračovat v příběhu o Stavitelích planet. Skrze díl o cestě časem jsme se měli mrknout i na stavbu Destiny. Tvůrci přišli i s nápadem na finální film, který by se odehrával 100 let v budoucnosti, kdy si Země užívá fascinující technologie a konečně našla způsob, jak se s Destiny spojit. Leccos z toho se možná objeví i v nedávno oznámeném komiksovém pokračování.

02) Treshold

O co jde: Mimozemský signál jako počítačový virus infikuje a mění každého, kdo s ním z lidí přijde do styku. Threshold pak popisuje cosi jako děj Akt X, ale z pohledu druhé strany – konspiračních agentů, kteří se vše snaží potají vyřešit a ututlat.

Jak to mělo pokračovat: V první řadě byla nadhozena možnost, že signál mimozemšťané nevyslali jako plán k dobytí Země skrze přeměněné lidi, ale ve snaze nás zachránit – k Zemi se totiž prý blíží vlna smrtícího záření a jen ti, kteří budou upraveni, ji přežijí. Další dvě řady měly rozkreslovat tuto možnost, ale navrch i popisovat další šíření "nákazy" až do fáze, kdy ji nelze ututlat a ze seriálu se tak postupně stává cosi jako Živí mrtví (jenom samozřejmě s poněkud jinými zombíky)!

01) Firefly

O co jde: Nejlepčejší sci-fi seriál na světě v sobě kombinuje fenomenálně plnokrevné, dramatické i zábavné postavy, které obývají vesmírný western. Jako posádka lodi Serenity se tihle pašeráci dostávají nejen do neowesternového prostředí, ale zároveň utíkají před všemožnou Aliancí. Prostě něco jako Han Solo: Seriál!

Jak to mělo pokračovat: A "pokračování" Hana Sola ve Hvězdných válkách naznačuje i to, kam se mělo Firefly dále ubírat – vstříc další konfrontaci s Aliancí. Leccos se změnilo už ve finálním filmu Serenity, který příběh více méně zakončil, ale i jeho komiksové pokračování naznačuje, že není všem dnům konec. Josh a Zoe navíc měli mít dítě (což je možnost i po konci Serenity...) a Inara měla mít smrtelnou chorobu. Prostě samá zábava!

Extant se přiblíží do finále již ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný