3. července 2017 15:43

7 nejlepších filmů a seriálů, v nichž se likviduje šmejd z vesmíru

Extant II (4) - upoutávka

Naší vesnicí klingonský agent neprojde!

Ve středu ve 20.15 se Prima COOL pochlubí dalším dílem sci-fi seroše Extant. Mimozemská hrozba se tu stupňuje a pomalu je tak čas na vytvoření jednotky, která se jí bude zabývat. Postavy z Extanta si mohou vzít inspiraci ze sedmera jiných fiktivních organizací, které účinně bojují se šmejdem z vesmíru.

07) Agenti SHIELDu

Organizace: SHIELD

Jasně, ufouni nejsou jediní, proti komu SHIELD vede svůj boj - najít by se dali i superpadouši, genetičtí mutanti anebo třeba démoni z pekla. Ale nejvíce se SHIELD přesto proslavil bojem proti mimozemské invazi v prvním díle Avengers, a i později měla řada dalších hrozeb charakter lecčeho z kosmických hlubin.

06) Hvězdná brána

Organizace: SGC

Samozřejmě zcela archetypálním ufounobijcem naší divácké generace je SGC sídlící v Cheyenne Mountain v Coloradu. Ač se členové zřídkakdy ze svého podzemního doupěte podívají nahoru, čerstvého vzduchu se chodí nadýchat na jiné planety díky svému galaktickému portálu. A jako tradiční americká vojenská jednotka tam skrze přenesení boje domů k nepříteli chrání svou domovskou hroudu!

05) Star Trek

Organizace: Hvězdná flotila

Zajímavou optimistickou subverzí je hlavní organizace ze Star Treku - i když, zejména v posledních seriálech, rozhodně důstojníci Hvězdné flotily nejsou daleko pro "Phasery na smrtící režim", ve Star Treku rozhodně neplatí, že jediný dobrý emzák je mrtvý emzák. Zatímco jinde se ufounů většinou štítí víc než ztracené peněženky, Hvězdná flotila je vítá s otevřenou náručí - i když svých kamarádů z hvězd mnohdy využívá nejlépe k tomu, aby kuchali agresivnější ufouny.

04) Pacific Rim

Organizace: PPDC

Příkladem toho, jak černobílou práci organizace na eliminaci šmejdu z vesmíru většinou mívají, je totiž třeba Pacific Rim. Opulentně přiblblý dobrodružný biják představil však boj s mimozemšťany docela odlišně - tentokráte to nejsou ani agenti, ani speciální jednotky, ale OBŘÍ roboti, kdo dává na budku godzillovským monstrům lezoucím z portálu na dně moře. Sympatická je však skutečnost, že PPDC je všeobecně známá na celém světě, i že nemá stoprocentní podporu politiků a musí bojovat o každý dolar. Celému zasazení to dodává na netradiční příchuti.

03) Threshold

Organizace: Red Team

Protože v 9 z 10 případů, když už nějací kravaťáci bojují s ufouny, mají obvykle peněz na rozhazování. Takový Red Team z Thresholdu, seriálu o postupné infiltraci Země mimozemskými neřády, si užívá luxusního mrakodrapu v centru Washingtonu, každý díl se může vydávat za jinou vládní agenturu a celou premisou seroše je, že členy Red Teamu jsou ti nejlepší a nejchytřejší géniové lidstva. I když jedním z nich je Peter Dinklage, uznejte, že s takovými postavami se sžívá trochu hůře!

02) Pán času (Doctor Who)

Organizace: UNIT

Boj s ufouny má Zemi dlouho tradici - tedy, alespoň ve fikci. Pán času (Doctor Who) k této příležitosti představil vlastní specializovanou jednotku, která je takovým starším bratříčkem SGC a/nebo SHIELDu. Disponuje totiž také létající letadlovou lodí (!), ale navíc má k ruce k elitní vojáky. O naivní a archaické dřevní době vzniku nejlépe vypovídá skutečnost, že UNIT byla původně zamýšlená jako elitní jednotka Spojených národů. Jak říkáme - jde o produkt odlišného věku!

01) Muži v černém

Organizace: Muži v černém

Je třeba říkat více? Muži v černém mají styl, vkus a udělátko, kterým můžete lidem kolem sebe mazat paměť. A zachraňují Zemi zhruba dvakrát za den. Navíc z nich vyplívá, že žijeme de facto ve Hvězdných válkách, i když to většina z nás nevnímá, takže mají v našem srdci své neochvějné místečko!

Další díl Extanta vás čeká ve středu ve 20.15 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný