19. dubna 2016 17:53
Adam Vala

MAFIA 3: Podívejte se na nové záběry ze hry! Ještě pořád si myslíte, že půjde o propadák?

Máme pro vás výživné preview, doplněné o novou galerii obrázků a záběry přímo ze hry!

Pokud jste už ztráceli naději, že by mohla Mafia 3 navázat na úspěch druhého a především prvního dílu, pak vás mohl zviklat už nový trailer. Po něm ale ke slovu přichází mnohem zajímavější materiál – záběry z vlastního hraní – které odhalují značný pokrok a jsou příslibem, že i potřetí může být z Mafie opravdu povedená záležitost.

Jižanská inspirace

Jak už bylo řečeno dříve, hra se přesouvá na konec šedesátých let do města, které připomíná New Orleans; pojmenováno však je New Bordeaux. V hlavní roli se představí černoch Lincoln Clay, na kterého čeká na první pohled celkem tradiční open-worldová akce s mnoha misemi, vedlejšími úkoly i čistě volnočasovými aktivitami. Celková prezentace, atmosféra a místy až nečekaná dávka brutality však ze třetí Mafie dělá velice originální počin.

Zaměříme-li se na zbraně, Lincoln bude moci využít klasický arzenál, sestavený z pistolí, granátů, samopalů, brokovnic a zcela jistě i nejrůznějších speciálních kousků, které budou vývojáři tajit až do vydání. Je to nicméně souboj tváří v tvář, díky čemu si Mafii 3 určitě zapamatujeme, neboť vývojáři razí velmi brutální a bezprostřední přístup, takže nebude ničím neobvyklým, když například z brokovnice nebudete pouze střílet, ale chytnete ji za hlaveň a někomu dáte pořádných par ran do obličeje pažbou.

Záležet bude jen na vás...

Po příběhové stránce nás čeká poměrně košatá záležitost, v níž dostaneme možnost činit důležité i méně důležité volby. Ty první se budou týkat osudu nejrůznějších postav, ty druhé pak budou situační a uplatníme je zejména v průběhu jednotlivých misí. Chcete vstoupit do hotelu, v němž se skrývá nepřítel, přes recepci a střílet po všem, co se hne? Jak je libo! Stejně tak ale budete moci postupovat pomaleji, v tichosti odpravit poskoky, kteří hlídají v garážích a vpadnout tak překvapeným protivníkům do zad.

Lincolnova vize je variací na již tradiční mechanismus, díky kterému můžete vidět skrze zdi, označovat si nepřátele a nechávat si zvýraznit důležitá místa.

Stejnou míru volnosti byste měli dostat i při rozhodování, zda vylepšíte vlastní schopnosti, nebo schopnosti vašich parťáků, mezi které patří – jak jistě víte – i Vito ze druhého dílu. Společnými silami si pak můžete pomoci k lepším zbraním, vybavení, nebo zajistit, aby byly před misí přerušeny telefonní dráty a nemohla tak na místo dorazit žádná posila.

Mafia arkádová?!

Abychom ale Mafii 3 pouze nechválili, stále se ve hře nachází několik prvků, které příliš nezapadají do vždy spíše realističtějšího pojetí hratelnosti. Lincolnova vize je variací na již tradiční mechanismus, díky kterému můžete vidět skrze zdi, označovat si nepřátele a nechávat si zvýraznit důležitá místa. Pravděpodobně půjde tento režim vypnout, s čím dál tím častějším poukazováním na to, že jej můžete (musíte?) ve hře využívat, nás ale nechává na pochybách, zda hra přeci jen nebude až příliš arkádová.

Pojí se s tím i jízdní model vozidel, který jsme si sice zatím nemohli sami vyzkoušet, ale nepůsobí zrovna v souladu s tím, co říkají vývojáři. Tvrdí, že použili model ze druhého dílu a pouze jej inovovali v závislosti na modernějších vozech, přesvědčeni ale zatím skutečně nejsme. Po grafické stránce je ale všechno v pořádku (vyjma některých kostrbatých animací) a zmínit musíme i perfektní hudební doprovod, ve kterém vývojáři vsadili na licencované pecky, které určitě notoricky znáte.

Mafia 3 vychází 7. října a potěšující zprávou je i to, že hra bude obsahovat české titulky. Vzhledem k tomu, že za vývojem stojí v podstatě již kompletní americká produkce, není se čemu divit a realisticky bychom měli umět přijmout, že dabing do jazyka, ve kterém si hru užije jen několik desítek tisíc hráčů, je natolik finančně náročnou záležitostí, že s ní nelze počítat jako s automatickou součástí.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný