1. dubna 2016 16:37

Half-Life 3 oficiálně oznámen! Slibuje revoluční grafiku i způsob ovládání. Máme PRVNÍ FOTKY! (apríl)

Koukejte si zahrát první dva díly. Trojka totiž pomalu klepe na dveře.

Jako blesk z čistého nebe dnes Valve oznámil, že třetí díl legendární střílečky Half-Life je realitou a měl by vyjít už na konci roku. Bude se jmenovat Half-Life 3: The Voice is Calling. A samotný název dost napovídá o jedné ze slibovaných revolučních funkcí… Gordon Freeman totiž poprvé v dějinách promluví, a to vaším hlasem!

Hra totiž bude obsahovat revoluční hlasové ovládání, kdy bude hráč vést přes mikrofon plnohodnotné rozhovory s NPC. Nepůjde však o žádnou umělou inteligenci ani rozpoznávání hlasu. Valve totiž staví obří callcentra v Číně a v Indii, kde budou s hráči mluvit živí vyškolení herci.

O příběhu zatím tvůrci hry zarytě mlčí, určitě se ale opět setkáme s Alyx Vance a konečně prý máme odhalit tajemství démonického G-Mana. „Půjde o velkolepé završení trilogie. Troufám si tvrdit, že všem hráčům padne z výsledné hry brada,“ řekl šéf firmy Gabe Newell.

Hra vyjde i ve verzi pro virtuální realitu, kdy bude součástí balení speciální VR ovladač ve tvaru páčidla. Vyjde exkluzivně na PC a Steam Machines a až se zpožděním v osekané verzi na konzole. „Chceme dát všem jasně najevo, že počítačoví hráči jsou skutečně nadřazená rasa,“ podotknul Newell.

Než začnete slavit, musíme však upozornit, že k hraní hry bude potřeba kromě legální kopie taky speciální Steam Voice předplatné za 10 dolarů měsíčně, aby vám fungovaly ve hře tzv. živé rozhovory. Bez nich se nebude možná dostat ve hře dále, protože nebudete mít přiděleného svého hlasového operátora. "Stejně jako ve skutečném životě nemůžete ani v Half-Lifu vyřešit všechno bouchačkou," vysvětlil Newell.

Nový Half-Life nevyjde najednou, ale po epizodách. První s podtitulem Half Life 3.1: The Crowbar Awakens vyjde letos v prosinci, další části 3.2, 3.3 a 3.4 pak budou vycházet každé dva roky. Hru bychom tak měli dohrát v roce 2022.

Těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný