28. října 2015 20:00

Od Věci k Vetřelcům: 6 nejděsivějších vesmírných monster

Poznejte všechny tváře šmejdu z vesmíru!

Havárie kosmické lodi s vesmírným vrahounem na palubě by byla problém sám o sobě. Ale teprve zjištění, že plavidlo spadlo na planetu plnou všežravých monster, rozjede ty pravé grády našeho čtvrtečního cooltovního movie Černočerná tma. Vin Diesel se vám tu představí ve své první významnější roli jako slavný pořízek Riddick, na něhož si zdejší bestie jen tak nepřijdou. Zvládl by se však vypořádat i s jinými slavnými kosmickými monstry? Posuďte sami při pohledu na ně! Krom potvor z Černočerné tmy jsme pro vaše potěšení vybrali patero dalších z filmů i her.

Věc

Film: Věc

Co může být děsivějšího než bestie, která může vypadat jako úplně cokoliv a infikuje přitom jiné organismy jako virus? Právě to umí sviňák rozmražený v rozbitém ufounském talíři nalezeném v Antarktidě, pro nějž není známé jiné jméno než prostě „Věc“. Krom toho, že je skoro nezničitelná klasickými projektily (nutno sáhnout po plamenometu), se navíc Věc vyznačuje naprostým utajením svých motivů – z dvojice filmů (před několika lety vznikl prequel) není vůbec jasné, jestli je Věc skutečně chytrá, či jenom glorifikovanější verzi bacila jednajícího zcela automaticky.

Headcrab

Hra: Série Half-Life

Bez sáhnutí do herní scény nelze sestavit solidní seznam kosmopotvor. Jedna z nejkultovnějších vesmírných monster ostatně vznikla právě pro interaktivní zábavu. Po dlouhém vybírání z několika z nich jsme ale nakonec nemohli zvolit nic jiného než Headcraba ze série Half-Life – a to byť se vyskytuje na Zemi a pochází z jiné dimenze, nikoliv jiné planety. Ve hře samotné jde povětšinou o základní sviňuchu, která je nebezpečná až při vyšším počtu. Jenže „příběhové“ schopnosti Headcrabů zombifikovat každého, komu skočí na hlavu – a to prosím pěkně při plném vědomí hostitele, který stále křičí o pomoc – z něj dělají neuvěřitelně strašidelné stvoření!

Blob

Film: Blob

Idea filmu Blob zní jako parodie hororu – u generického kalifornského městečka spadne ufounský (v remaku lidmi vytvořený, ale do vesmíru vystřelený) organismus, který je de facto přerostlou, stále se rozšiřující amébou. Ta do sebe hladově absorbuje každého obyvatele, kterého potká, a nabírá na váze. Díky brutálním, skutečně doslova makabrózním trikům rozpouštěných a křičících obyvatel pohlcených amébou však nezastavitelný blob přesvědčivě děsí dodnes – zvláště diváky, kteří jej podcení a jdou na film jako na parodii.

Noční bestie

Film: Černočerná tma

Hoří na slunečním světle a na povrch své planety tak vylezou jenom jednou za pár dekád. Jo, potvory z Černočerné tmy z evolučního hlediska mnoho logiky nepobraly. Protentokrát jim to ale promineme – díky své echolokaci a početní převaze jsou i tato žravá pamětihodná stvoření úctyhodným protivníkem Dicka B. Riddicka.

Nekromorphové

Hra: Série Dead Space

Druhý videoherní zářez nemohl patřit nikomu jinému než Nekráčům ze série Dead Space. Tihle vesmírní zombies, kteří konvertují živé lidi na mrtvé potvory a pohlcují tak celé planety, šíříce se vesmírem jako požár, patří mezi nejděsivější stvoření vůbec. Tím spíše, že jejich aktivity navíc podporuje množina lidských fanatiků. Necromorphů je sice více druhů, ale evergreenem mezi nimi musí být klasický, níže vyobrazený Slasher…

Xenomorf

Film: Série Vetřelec

Skoro všechna kosmická monstra ale vděčí svému vzniku právě pratátovi Vetřelci. Falickými tvary přeplněná zrůda z chorobné mysli H. R. Gigera umí šokovat už svým způsobem rozmnožování. Je to však teprve její pekelná elegance a predátoří chování nejvyššího zrna, díky čemuž dnes Xenomorf zůstává stejně strašidelný jako při svém uvedení v roce 1979.

Černočerná tma začíná ve čtvrtek ve 22.00 na Prima COOL.

(lol)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný