1. dubna 2016 01:32
redakce Prima Cool

Závodní auta bez závodníků? Prý už letos

Automomní auta nepotřebují ke svému provozu řidiče. Tímto tématem se intenzivně zabívají všechny velké automobilky. Letos prý začnou autonomní auta i závodit. Těšíte se, až potkáte Tomáše Engeho na pracáku?

Minulý rok oznámil promotér elektrické Formule E plán přidružit k závodnímu víkendu také závody autonomních aut. Tehdy si všichni klepali na čelo, ale on to zřejmě myslel vážně. Tyto závody prý později v sezóně 2016 opravdu budou.

Jak budou vypadat závodní auta nám ukazují tyto dva obrázky. Design má na starostu známý a nutno říct, že i odvážný designér Daniel Simon. Pro něj bylo největší výzvou využít příležitost, kterou absence pilota dává, díky ní totiž nebylo nutné dělat žádné prostorové, či aerodynamické kompromisy. Simon tak mohl, ve spolupráci s aerodynamiky, naplno uplatnit svou kreativitu.Hlavním zdrojem přítlaku je podlaha a byly použity i další aktivní aerodynamické prvky.

Závodní série Roborace začne letos a každý tým bude ovládat (to bude zřejmě ten správný termín) dva vozy. Popravdě na to hledíme spíš se smíšenými pocity, ale pokrok nezastavíš.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný