20. února 2017 00:11
redakce Prima Cool

Vtipálci posílají policisty měřit do Pičína i na dno přehrady

Čeští policisté umožnili lidem na internetu navrhovat místa, kam by se měli vydat měřit rychlost. Dopadlo to přesně tak, jak byste čekali - spousta lidí je poslala do míst, kde určitě žádné pokuty nevyberou.

Až do konce února mohou Češi na interaktivní mapě označovat místa, kde by měli častěji stát policisté s radary. Nápad je to určitě dobrý - lidé tak mohou označit skutečně nebezpečné úseky ze svého okolí, kde řidiči přehnaně riskují a ohrožují ostatní. Na takových místech budou maskované Octavie, Superby nebo Passaty mnohem užitečnější, než když řidiče kasírují kvůli banálním přestupkům na širokých a přehledných silnicích.

Na skládku, pod vodu i do lesa

Na druhou stranu, měření rychlosti mezi lidmi není zrovna oblíbená činnost. Není ani divu, mnohdy totiž slouží spíš k nepokrytému vybírání peněz než ke skutečnému zvyšování bezpečnosti na silnicích. Chystané zvyšování už tak vysokých pokut v poměru k průměrným příjmům tomu rozhodně nepomáhá - tvrdě totiž dopadne hlavně na ty nejchudší, což měl původně bodový systém změnit. Nejspíš právě proto se na mapě mezi tisíci návrhů objevila také spousta těch, které policisty posílají na absurdní místa.

V mapě nechybí například Karlův most, ranvej pražského letiště, vrchol Sněžky či Lysé hory, ředitelství pražské policie, závodní okruhy v Mostě a Brně, závodiště ve Velké Chuchli, lanovka na Petřín, skládky odpadu, dna přehrad a rybníků, jaderné elektrárny, sjezdovky, hluboké lesy, sportovní stadiony nebo třeba Stodolní ulice v Ostravě. Až budou policisté výsledky procházet a třídit, určitě budou mít nad čím přemýšlet.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný