12. května 2016 00:15
redakce Prima Cool

Všech prcků král. Nový Fiat Abarth je sprostý trpaslík

V jádru je to sice maličká a roztomilá pětistovka, o to víc ale křičí a prská a nadává. Lamborghini do města neboli Fiat Abarth 595 má novou a ještě o něco ostřejší verzi. Lidi na zastávkách a na přechodech teď bude strašit a nahánět nový predátor.

Kdo někdy slyšel, jak drsně a hrubiánsky umí ostré verze Fiatu 500 štěkat a práskat ze svých čtyř výfuků, určitě na to nezapomene. Malý fiátek v provedení Abarth je parádně šílená a také překvapivě rychlá příměstská raketa. Nyní se model Abarth 595 dočkal faceliftu a je zase o něco přitažlivější.

Základní verze doluje z motoru o objemu 1.4 litru 145 koní, o pět víc než doposud. V praxi ten rozdíl asi nepoznáte, ale jeho vědomí vás jistě zahřeje. Silnější Turismo jich nabízí o dvacet víc a vrcholné provedení Competizione pak má 180 koní. A to už je na tohohle prcka hodně slušná porce výkonu. U jednotlivých verzí se liší také komponenty podvozku.

Poháněna jsou i nadále přední kola, a to buď přes manuální, nebo přes jednospojkovou automatickou převodovku ovládanou netradičně tlačítky na palubní desce. Nejvyšší verze s Performance Packem pak může přidat i diferenciál s omezenou svorností na přední nápravě.

Nové barvy zahrnují skvěle znějící odstíny jako Modena Yellow, Abarth Red nebo Iridato White, a také dvoubarevné kombinace Scorpione Black/Podio Blue, Scorpione Black/Record Grey a Pista Grey/Abarth Red.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný