1. října 2016 23:50
redakce Prima Cool

Volkswagen vyslal nový Crafter na cestu po Evropě. Chce poznat ty nejlepší řemeslníky

Protože Volkswagen rád tvrdí, že je Crafter využitelný pro širokou skupinu uživatelů, chce to velice prakticky dokázat. Proto ho vyslal na cestu napříč Evropou, při které by měl své schopnosti důkladně otestovat.

Cesta potrvá 4 měsíce, během kterých posádka s Crafterem ujede asi 42 000 kilometrů napříč 30 zeměmi. Cílem je nalézt v každé zemi výjimečné řemeslníky a zjistit, co je stále znovu motivuje k dokonalosti.

Carsten Sass, vedoucí prodeje v Německu, k tomu říká: „Nový model Crafter jsme vyvinuli v úzké spolupráci s jeho cílovými skupinami a ve zvláštní míře jsme dbali na kvalitu. Akcí Crafter2Craftsmen chceme nyní ukázat, jak spolehlivý je nový Crafter a že dokonale splní roli nepostradatelného pomocníka těch nejlepších mistrů ve svém oboru.“

Jízda odstartuje v Hannoveru, u sídla značky Volkswagen Užitkové vozy. Odtud povede do hannoverské kávové manufaktury Andrease Berndta, který praží jednodruhové kávy i jejich směsi a dbá na šetrné zpracování.

Dalšími zastávkami budou Francie a Španělsko. Hledání nadšených řemeslníků a reprezentantů nevšedních řemesel bude pokračovat i v dalších částech Evropy, v Maroku a na Islandu. Mezi navštívené řemeslníky patří ti, kteří vyrábí dudy ve Skotsku, rekonstruují staré větrné mlýny v Nizozemí, zajišťují dodávky květin pro dánskou královskou rodinu, nebo vedou kovářskou výrobu seker ve Švédsku. Celou cestu modelu Crafter lze průběžně sledovat na sociálních sítích, jako jsou například Facebook a Twitter, a na této webové stránce.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný