26. dubna 2016 00:35
redakce Prima Cool

VIDEO: Vojáci shazovali Hummery z letadel. Bez padáku

Jak to vypadá, když z letadla vyhodíte offroad bez padáku? Americká armáda to vyzkoušela za vás! V Německu pršely vojenské vozy Humvee z nebe a pro některé z nich to znamenalo děsivou smrt.

Američtí výsadkáři v Německu nacvičovali bojový výsadek z letounů Hercules C130, a to včetně vozidel. Bohužel ale nešlo všechno podle plánu a nejméně tři vozy se odpojily od padáků a zřítily se v plné rychlosti na zem. Offroady Humvee (HMMWV), předchůdci civilních Hummerů, jsou sice neuvěřitelně houževnaté stroje, ale tohle bylo příliš i na ně. Po dopadu na zem z nich zůstala jen hromádka železného šrotu.

Jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. A po tomhle cvičení se zdá, že to na výsadkáři 173. brigády budou mít na bojišti opravdu hodně lehké. Už samotné shazování aut na padácích je spektakulární podívaná, ale když se některá z nich rozříští o zem, je to už vyloženě na popcorn...

Humvee standardně nesou k zemi tři padáky, přičemž většinu nárazu do země absorbují speciální dřevěné palety, na kterých vozy stojí. Ve chvíli výsadku letí letadlo rychlostí kolem 250 kilometrů za hodinu. Pokazit se toho může dost a škody může napáchat i silný vítr, v tomto případě ale odborné servery spekulují spíš o špatném ukotvení. Nikdo se naštěstí nezranil, i tak je nám ale hrdinných strojů líto. A můžete vzít jed na to, že někdo teď bude pěkně dlouho drhnout latríny.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný