17. prosince 2015 00:06
redakce Prima Cool

VIDEO: Chlápek, který schválně utopil Veyrona, půjde do vězení

Jak utopit Bugatti Veyron

A dobře mu tak! Průměrný majitel Veyronu má údajně 84 dalších aut, 3 letadla a jednu jachtu. I v téhle elitní skupině se ale najdou černé ovce. Jeden majitel ve finančních problémech své auto záměrně zničil a teď ho čeká zasloužený trest.

Andy Lee House v roce 2009 naplánoval takový malý pojistný podvůdek. Se svým Bugatti Veyron v ceně desítek milionů korun sjel do jezera a snažil se tvářit, že to byla nehoda. Místo toho se ale jeho kousek díky náhodně natočenému videu proslavil po celém světě a zbystřila také pojišťovna. Andy bohužel podcenil, kolik pozornosti Veyron poutá. Nakonec se potvrdilo, že za vším byl pokus okrást pojišťovnu.

Ale i kdyby nebyl, za úmyslné zničení jednoho z nejúžasnějších strojů historie je vězení naprosto adekvátní trest. Šestnáctiválcový Veyron s tisícem koní zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy a na 300 km/h dokonce za pouhých 17 sekund. Rozjede se až na rychlost přesahující 400 km/h, na rozdíl od většiny superrychlých aut se však i v extrémních rychlostech chová velice civilně. Někteří novináři se nechali slyšet, že 300 km/h ve Veyronu je jako 150 km/h v Toyotě.

House si podle rozsudku odsedí jeden rok a jeden den, po propuštění ho navíc čeká tříletá podmínka a zaplacení 600 tisíc dolarů. Pořád to ale není nic proti dvaceti letům žaláře, které mu za pojistný podvod původně hrozily. Snažil se sice vymluvit na to, že ho při jízdě vyrušil nízko letící pelikán, ale téhle historce při pohledu na video neuvěří ani tříleté dítě. Auto, které v roce 2009 koupil za rovný milion dolarů, zdevastoval obchodník s exotickými auty o pouhý měsíc později.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný