27. června 2016 15:02
redakce Prima Cool

VIDEO: Český řidič kýchnul a naboural dvě LaFerrari

Tohle je asi nejdražší kýchnutí v českých dějinách. Exkluzivní přehlídka naleštěných Ferrari LaFerrari se během chvíle proměnila v zatraceně drahou pojistnou událost. Slabší povahy a milovníky Ferrari varujeme, tohle je opravdu smutná podívaná.

Hned dvě nehody LaFerrari se odehrály na akci s názvem Ferrari Cavalcade rally, v krásném prostředí Cortina d’Amprezzo na severu Itálie. Černý den pro tyto italské supersporty začal tím, když z neznámých příčin jeden z řidičů vybočil ze silnice a naboural do zaparkované Lancie Ypsilon. Naštěstí se nikomu nic nestalo, ale obě auta jsou na odpis. Otázkou je, jak se k tomuto incidentu postaví pojišťovna. Nic sice zatím nenasvědčuje, že by mělo jít o pojistný podvod, ale i takové reakce už se objevily na internetu.

Podvodem zato určitě není nehoda červeného Ferrari LaFerrari s českou registrační značkou. Jde o první LaFerrari v Česku, které si přivezl známý milovník supersportů a drahých aut, Jiří Mach. V tomto případě jde spíš o banální lidskou chybu, kterou se majitel snaží trochu zbytečně kamuflovat. Tvrdí totiž, že důvod, proč naboural do černého LaFerrari je, že kýchnul. Švýcarský majitel nabouraného Ferrari ale tvrdí, že je nad slunce jasné, že si Mach spletl brzdu a plyn. S přihlédnutím k tomu, že Jiří Mach je známý pro své zbytečné kiksy za volantem, myslíme si o kýchnutí své.

Každé LaFerrari je přitom extrémně drahé a jedinečné. Vyrobeno bylo pouze 499 exemplářů, takže každičkého byť jen odřeného auta je neskutečná škoda. Pro připomenutí ještě dodáme, že v útrobách je ukrytý atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, který disponuje 588 kW. S ním navíc pracují dva elektromotory, takže se výsledný výkon vyšplhal až na 708 kW a točivý moment na 900 Nm.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný