31. března 2016 12:20
redakce Prima Cool

Válka o značky. Policie dopadla zloděje VIP poznávaček

Značka na přání je nejen drahá legrace, ale také lákadlo na zloděje. Jeden z prvních případů ukradených značek se teď policistům podařilo vyřešit - stála za ním konkurenční válka taxikářů.

Luxusní taxislužba z Frenštátu pod Radhoštěm, kterou spoluvlastní i skokan na lyžích Jakub Janda, chtěla na své zákazníky udělat dojem registračními značkami na přání. Radost z nich ale firmě dlouho nevydržela. Majiteli nejprve přišla výhružný zpráva od konkurenčních taxikářů a v noci pak značky ze dvou aut zmizely. Přišel tak nejen o dvě sady značek za 20 tisíc korun, ale vozy byly také fakticky odstaveny z provozu.

Po přibližně měsíci a půl teď policie objasnila, jak to celé bylo - a že nešlo o náhodu. Z krádeže byli obviněni dva muži, a to ve věku 23 a 38 let. Starší z nich si údajně za malý finanční obnos najal na krádež mladíka s bohatou trestní minulostí, aby konkurenční taxislužbu poškodil. Hlavním cílem bylo, aby vozy na nějaký čas zmizely z ulic města, a aby "zaškodil".

Potvrdilo se tak to, co bylo hned od začátku jasné asi každému - značky na přání jsou sice hezká věc, jenže přitahují až příliš pozornosti u lidí s více či méně narušenou osobností. A protože po ulicích chodí spousta závistivců, zlodějů nebo lovců suvenýrů, o investici ve výši 10 tisíc korun je velmi snadné přijít. A pokud o značky z jakéhokoliv důvodu přijdete, náhradní pár vám už úřady nevydají - musíte platit znovu a přijít s novým nápadem.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný