2. prosince 2015 00:05
redakce Prima Cool

V Německu pozor! Nové dálniční stíhačce neujedete

Corvette v barvách německých policistů

Nejen policisté placení arabskými šejky nebo italští carabinieri s Ferrari a Lamborghini v zádech občas dostanou na hraní supersport s majáky. Tuningová firma vytvořila speciální stroj také pro strážce Autobahnu.

Vyhlášené německé dálnice přitahují vyznavače rychlosti z celé Evropy. Někteří z nich se ale nedokáží držet na uzdě ani v úsecích, kde už rychlost omezena je. A těch přitom není vůbec málo. Právě proto se možná místní tuningové hnutí rozhodlo vytvořit pro místní šerify novou silniční stíhačku. Kupodivu to však není ani Porsche 911, ani Audi RS6, dokonce ani BMW M5 nebo Mercedes AMG GT.

Místo německých superaut posloužila jako základ proměny americká klasika Corvette C7. Za projektem stojí pořadatelé největšího tuningového srazu v Essenu, iniciativa za bezpečný a legální tuning Tune it! Safe! a také přímo německé ministerstvo dopravy. Díky osmiválci o objemu 6.2 litru, výkonu 466 koní a točívém momentu 630 Nm zrychlí policejní vette na stovku za 4,2 sekundy a rozjede se až na 290 km/h.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný