23. května 2017 00:10
redakce Prima Cool

V Koreji vznikne unikátní město pro testování aut bez řidiče

Celé město dostanou na hraní jihokorejské firmy, které vyvíjejí nové technologie pro samořiditelná auta. Tamní vláda se chystá jeho ulice slavnostně otevřít ještě letos v říjnu.

Město dostalo jméno K-City a bude zabírat plochu přes 35 hektarů. Pro představu, Václavské náměstí v Praze má rozlohu přibližně 4 hektary. Jeho obyvateli budou především zaměstnanci firem jako Hyundai, Samsung, Kia, SK Telecom nebo Naver, které se podílejí na vývoji autonomního řízení. Investice má pomoci k tomu, aby se Jižní Korea stala světovým lídrem v této oblasti.

Cílem je, aby prostředí co nejvíce připomínalo skutečný svět. Najdete tu proto všechny možné typy ulic, křižovatek a dopravního značení, pruhy pro autobusy, parkovací místa různých tvarů a dokonce i dálnici. Testy se však nebudou omezovat pouze na K-City, například společnost Samsung letos od jihokorejské vlády získala povolení testovat autonomní vozidla i v běžném provozu.

Ještě mnohem větší prostor pro vývoj a testování autonomních vozidel ovšem souběžně vzniká ve Spojených státech. Tamní ministerstvo dopravy začalo na konci minulého roku se stavbou komplexu na ploše přesahující 130 hektarů, který se tak po dokončení stane největším zařízením svého druhu na světě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný