9. prosince 2016 03:16
redakce Prima Cool

Ultimátní Mercedes dostane jméno AMG GT4

Mercedes se posledních pár měsíců opravdu činí. Víme, že si na nás chystá pár opravdu zajímavých novinek, ale tahle závodní bestie je všechny strčí do kapsy.

Jmenovat se bude Mercedes AMG GT4 a má být tím nejzajímavějším speciálem, co německá automobilka za poslední roky představila. Navazuje na svého předchůdce, tedy model GT3. Ten je ale pouhým slabým odvarem toho, co nás prý čeká. GT4 má být agresivní, technicky dokonalá a zatraceně rychlá. Zatím automobilka o podrobnostech chystaného vozu mlčí, prozradila jen pár informací. Podle skic, které si právě teď můžete také prohlédnout, ale víme, že nebude chybět hodně kevlaru a karbonu. K tomu inženýři zodpovědní za vývoj přidali velké přítlačné křídlo a bodykit tak široký, že z něj budete mít noční můry.

Běžný smrtelník se k novému speciálu dostane pouze jako návštěvník závodů kategorie GT4. Právě v těchto závodech se novinka představí a chce ukázat zadní světla soupeřům z řad BMW, Aston Martin i Porsche. Pokud toužíte po nějaké bestii od Mercedesu, může si pořídit jeho silničního bratrance v podobě nedávno představeného modelu AMG GT R. To je prakticky taková civilnější verze závodního speciálu. I tak vás ale dostane, protože nabídne výkon 586 koní a točivý moment 700 Nm. Uznejte sami, že to je na normální silnici až dost. :)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný