4. listopadu 2015 21:05
redakce Prima Cool

Tři muži ve člunu – tři děti v Touranu

Nový Volkswagen Touran aneb když chlapovi vezmete klíčky od auta a nepustíte ho za volant. Rodinné auto jsme vyzkoušeli, jak jinak než rodinně.

Zuza:Vyzvedávám si klíčky od nového Volkswagenu Touran, který mám možnost pro vás vyzkoušet. Děti běhají po salonu Porsche Brno jako v transu, nemohou se nabažit všech těch krásných aut. Jednoznačně vybírají to největší a infiltrují se do kabiny. „Mami, mami, sem se všichni vejdeme.“ Na vysvětlenou, se všemi dětmi je nás aktuálně pět. Obchodník, který se nás ujal, mi ukazuje vůz. Jásám, klíčky od tohoto auta stačí mít jen někde u sebe, sednete do auta, zmáčknete tlačítko a jedete. Je to velmi pohodlné. Upřímně od té doby, co jsem si na to zvykla, představa, že musím ve své kabelce, „čti černá díra“, hledat klíčky, mě děsí.

Honza:Když jsme si šli do Porsche Brno převzít nového Tourana, vypadalo to na další klasický rodinný výlet se třemi dětmi. Ty sice v salonu okamžitě obsadili osmimístný multivan s tím, že potřebujeme nutně právě toto obrovské auto, nakonec jsme je ale přesvědčili, že menší Touran je pro nás tak akorát. Veškeré to živé stříbro se ostatně pohodlně vejde do druhé řady sedadel. Takže jsem se těšil, že se konečně svezu v autě z 21. století a jako správný hračička budu mít dost času vyzkoušet, co všechno zbrusu nové MPV od Volkswagenu nabízí. Jak jsem se mýlil!

Zuza:Přečetla jsem si v návodu nového Volkswagen Touran, že se do něj pohodlně vejdou tři autosedačky do druhé řady. To je výzva. Nedávno jsem narazila na nějaký test a tohle je opravdu problém. Chápu, že dnešní doba není nastavená na početnější rodiny a mít tři děti je luxus, ale! Zkuste do svého auta dát tři autosedačky vedle sebe, dostat se k pásům a zavřít dveře. Pokud se vám to nepodaří, přečtěte si návod ke svému vozu, pravděpodobně zjistíte, že to vaše auto neumožňuje. V novém Touranu je místa dost a dokonce i prostřední sedadlo je vybaveno ISOfixem. Touran má tři řady sedadel, do té třetí řady se dostanete snadno díky systému „Easy entry“. Můžeme se tedy případně množit dál, tři děti nejsou pro nový Volkswagen Touran žádná výzva.

Honza:Běda mužům, kterým žena vládne. Spolehlivá navigátorka, svačinářka a neúnavná obsluhovatelka všech dětských tužeb, které si jen dovedete (a někdy ani nedokážete) při cestování autem představit, se nečekaně, o to však rozhodněji posadila za volant. Bleskově nastavila sedadlo, volant a zrcátka do polohy, z níž bylo hned jasné, že já tentokrát kormidlovat nebudu. A sakra. Mám na krku tři divoké hady a budu si dnes muset poradit se všemi jejich neuvěřitelnými požadavky, nutričními nároky a nekonečnými hádkami. Hluboký nádech a jdeme na to.

Zuza:Jsem velmi ráda, že řídím. Ve zpětném zrcátku vidím naše tři děti. Mnohem více je slyším. „Já chci lízátko.“ „Já taky.“ „Ne, já chci zmrzlinu.“ „Mně to spadlo.“ „Prosím, podej mi ten bublifuk.“ Cestovat s dětmi je jeden velký adrenalin, zkouška asertivity, velký nápor na nervy a fyzické zdraví. Miluji tu chvíli, kdy mohu říci: „Promiň, zlatíčko, já řídím, nemohu ti nic podat, popros tatínka.“ Volkswagen Touran je vybaven všemožnými úložnými a odkládacími prostory, máte vše pohodlně po ruce. Ovládací prvky jako např. nastavení klimatizace, rádio či navigace jsou natočeny směrem k řidiči. Tleskám. Sedadla za námi, kde sedí teď naše tři děti, jsou navíc posuvná. Můžete mít děti pěkně blízko a vše jim pohodlně podávat. Naopak dospělí ocení, že si mohou dopřát velký prostor pro nohy.

Honza:Naložit to klubko hadů byla hračka. Nacvaknout dětské sedačky, zapnout pásy a můžeme vyrazit. Jednoduše jsem si přitáhl druhou řadu o něco dopředu přesně tak, abych na ně pohodlně dosáhl a zároveň nehrozilo, že dostanu dětskou botou za ucho. Takže když se zezadu ozvalo sborové „sušenkůůůůů“, stačilo natáhnout ruku a podělit všechny tři hladovce rovným dílem. Naprosto dokonalé jsou stolky na zadní straně předních sedadel. Zjistil jsem, že na ně prostě stačí naservírovat dostatečnou zásobu jídla a mám klid. Další důležitá zpráva je, že ani naše děti nedokázaly navzdory úporné snaze stolky zničit.

Zuza:Mám trochu škodolibou radost. Naplno si užívám všechny technologie, které Touran nabízí. Po propojení telefonu s tímto chytrým autem si pouštím písničky, vesele si hulákám a hraju si s navigací, která mi hlídá i dopravní značky. Jen velmi nerada nakonec dětem pouštím pohádku, aby můj muž nezešedivěl, byl by pak totiž pro ženské okolí ještě atraktivnější. Dnes měl jen jednoho konkurenta – Volkswagen Touran. Mrkněte na něj zde.

Honza:Nakonec to dopadlo dobře. Zatímco si žena užívala moderní auto, které v podstatě řídí za vás, já jsem se rychle zorientoval ve všech vychytávkách, které vám výrazně usnadní zvládnout tři divoké děti. A bez návodu, všechno to funguje tak nějak samo! Takže stres se nakonec nekonal, přežil jsem to v pohodě. Příště ale budu řídit já. To auto si prostě musím vyzkoušet!

Vrátíme se k našemu testování ještě za týden. Natočili jsme pro vás video o tom, co vše děti v autě umí vymyslet, a dozvíte se, jak to nový Touran zvládl. Jen malé varování, video může působit jako antikoncepce.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný