18. ledna 2016 00:25
redakce Prima Cool

Toto je budoucnost Ferrari. Fanoušci jsou nadšení!

Ferrari, podobně jako jiné automobilky, občas vypíše otevřenou soutěž pro nadané designéry Ferrari Top Design School Challenge. Nechá se tak inspirovat nadanými lidmi vně automobilky.

Této soutěže se mohou účastnit nejen profesionální designéři, ale také studenti a nadšenci z celého světa. Návrhy hodnotí porota složená z opravdu zajímavých lidí, kteří mají silnou vazbu na Ferrari a často mnoho těchto vozů vlastní. Najdete v ní velmi zajímavá jména, mimo jiných zde zasedají Sebastian Vettel, Paolo Pininfarina, Rodolfo Gaffino Rossi, Andrea Militello, Nick Mason nebo třeba Jay Kay. V soutěži pro rok 2016 uspěly tyto návrhy:

Jednoznačným vítězem “Gran Premio Assoluto” je koncept Manifesto od ISD-Rubika ve Valenciennes, který porotu zaujal mnoha odvážnými řešeními.

Zvláštní cenu pak získal návrh interiéru FL od Romana Jegorova.

Třetí cenou je “Premio Speciale”, o které rozhoduje hlasování na internetu. Ta letos putuje do Soulu. Jejich koncept Esfera vypadá velmi reálně a třeba právě on inspiruje Ferrari budoucnosti.

redakce Prima Cool

Sdílejte článek
Štítky Ferrari Soul Sebastian Vettel designér sportovní soutěž Nick Mason Paolo Pininfarina Jay Kay Valenciennes Roman Jegorov

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný