20. října 2016 00:05
redakce Prima Cool

Tesla dostala majáky. První auta má americká policie

Policisté v Los Angeles už mají flotilu BMW i3, teď ale chtějí elektromobily nasadit i do ostré akce včetně automobilových honiček. Testují proto několik Tesel v reálném provozu.

BMW i3 je určitě zajímavé auto pro nasazení ve městě, s dojezdem 130 kilometrů a výkonem 168 koní si však mnoho respektu nezjedná a na náročnější úkoly to nestačí. Tesla Model S P85D oproti tomu zrychlí z nuly na 100 km/h za 3,2 sekundy, v režimu Ludicrous dokonce za 2,8 sekundy. A tomu se mohou rovnat jen ty nejrychlejší supersporty. Elektromotor na přední nápravě má totiž výkon 165 kW a na zadní dokonce 350 kW.

Ani dojezd není vůbec špatný. Teoreticky je to přes 400 kilometrů, dá se ale čekat, že s plnou policejní výbavou a při občasné rychlé akceleraci to bude méně. Městský a příměstský provoz je nicméně pro elektromobily ideální a ani v případné honičce by se Tesla neměla ztratit. Jen se nesmí protáhnout, protože pak budou muset policisté své auto nechat přes noc nabíjet někde u dálnice.

Los Angeles Police Department začalo dvě Tesly Model S testovat už před časem a teď zkoušky postoupily do nové fáze, kdy se do služby nasadí i vozy s kompletní výbavou nutnou k plnohodnotné policejní službě. Jedinou otázkou tak zůstává cena – opravdu je nutné, aby policisté jezdili elektromobily v ceně několika milionů korun, když podobnou službu a výrazně lepší dojezd nabídnou běžná auta s moderním osmiválcem nebo šestiválcem?

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný