13. května 2016 13:50
redakce Prima Cool

Tahle bestie je nejbrutálnější Porsche 911 historie

Porsche pilně testuje novou závodní 911 RSR pro příští sezónu. Premiéra nového vozu se chystá hned na lednovou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně.

Sezóna 2016 ještě není ani ve své třetině, ale Porsche už brojí na tu další. Nová 911 RSR je ve stádiu plného testování. Na první pohled vypadá hodně brutálně. Automobilka sice oficiálně neuveřejnila žádné technické údaje, ale nový závoďák je na první pohled nejšírší okruhová 911. V mločí šedé vypadá vážně hodně nabroušeně.

Za volantem vývojového auta se na továrním okruhu ve Weissachu střídají závodní jezdci značky. Je to trochu neobvyklá forma testování, ale chlapci si prý mezi jednotlivými závody na pár kol s novou 911 RSR ve Weissachu čas rádi udělají. Ambice Porsche pro příští sezónu jsou vysoké a závodní jezdci také touží po tom, mít co nejlepší závodní náčiní.

Nová 911 RSR navazuje na předchozí 464 koňovou verzi. Očekáváme výkon na hranici 500 koní, což se vzhledem k výkonu sériových přeplňovaných aut nezdá moc. Nesmíte ale zapomenout, že tato technika musí vydržet ostrý závod v délce 24 hodin. Právě Porsche je známé svou odoností v těchto závodech. Podle šéfa Porsche Motorsport Dr. Franka-Steffena Wallisera jde testování velmi dobře a hlavně podle plánu.

Na lednovou čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně jsme moc zvědaví a držíme nové 911 RSR palce!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný