11. dubna 2016 08:01
redakce Prima Cool

Superb zničí i BMW, tvrdí prodejce. Sveze vás škodovkou i bavorákem

Odvážné srovnání začal nabízet jeden irský dealer Škody. Zájemcům o Superb nabízí také svezení v BMW řady 5 a je přesvědčen, že auto z Mladé Boleslavi konkurenta z Mnichova jednoznačně poráží.

BMW řady 5 je nesrovnatelně dražší než Škoda Superb, za své peníze toho ale nedostanete zase tolik navíc. To ve zkratce říká prodejce Škoda z Irska, který se v kampani na Superb cíleně zaměřil proti BMW. Zákazníkům dokonce nabízí svezení v obou autech, aby si sami udělali obrázek. Kampaň doplňují i vizuály, na kterých je nad novým Superbem znak BMW v hledáčku.

Aktuální generace Superbu je skvělé a opravdu krásné auto, ale pokud jde o nás, prémiové pořád není a uvnitř ani za volantem už není zdaleka tak působivé jako navenek. Přestože je tedy toto srovnání poněkud mimo, může jít o zajímavý marketingový tah. Prodejce totiž nejspíš vůbec neočekává, že by si někdo místo BMW koupil Škodovku – prostě chce potenciální zájemce o Superb utvrdit v tom, že dělají dobře, a za rozumné peníze dostanou auto, které se nebojí srovnání s dražší konkurencí.

Ve výsledku se nám proto drzá kampaň docela líbí a mohla by zafungovat, i když širšího uplatnění se určitě nedočká. V Česku jsme navíc na srovnávací reklamu tradičně hodně citliví a třeba silácká až útočná hesla Hyundaie vůči domácí značce vyvolala před časem silnou negativní reakci.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný