28. dubna 2016 01:01
redakce Prima Cool

Superb RS možná bude!

Téma nejostřejší verze Škody Super už tu bylo několikrát. Nicméně současná konstelace trhu a výrobního programu škodovky mu dává větší šance než kdy dříve.

Model RS fanoušci čekali už jako současníka Passatu R36. Pod kapotu dvojkového Superbu totiž také zavítal šestiválec 3,6 FSI. Nicméně smůla, zůstalo jen u nákresů. Škodovka zřejmě nechtěla nijak rušit luxusní image auta.

V současné době hraje pro Superb RS několik věcí. Předně technika spojení motoru 2,0 TSI a pohonu všech kol už v Superbu funguje, takže posílit motor na 300+ koní a adekvátně vyztužit a zpevnit podvozek by nemuselo být až tak nákladné.

Druhá věc, které by se škodovka mohla chytnout, je vytěžení tržního potenciálu. Octavie RS se prodávají jako housky na krámě a je velmi pravděpodobné, že zákazníků lačných po rychlém Superbu by mohlo být také docela dost. Superb RS se dostává do hry!

Opartně se začíná mluvit o jeho příchodu v roce 2018. Můžeme čekat tužší a nižší podvozek, ostřejší spojlery, dvoulitr s 300 koňmi a sportovní sedadla v interiéru. Hmm první vizualizace nevypadají marně.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný