27. září 2016 00:33
redakce Prima Cool

Superb jako sleeper. V Belgii dostal 350 koní

Ačkoliv je Škoda Superb vrcholem nabídky naší domácí automobilky, řádění úpravců moc často nepodléhá. Výjimkou jsou belgičtí ShifTech Engineering, kteří Superbu naordinovali pořádnou dávku výkonu navíc.

Belgie není tuningu zrovna zaslíbená, ale právě možná díky téhle společnosti se to změní. Neupravují design, ale jsou specialisté na výkonnostní úpravy. Ta poslední se točí kolem bílé Škody Superb kombi s nejsilnějším benzinovým agregátem v nabídce. Správně tušíte, že jde o 2.0 TSI, které z výroby disponuje 280 koňmi a 350 Nm točivého momentu.

Po zásahu do map řídící jednotky se ale hodnoty značně posunuly kupředu. Výkon vzrostl na zajímavých 350 koní a točivý moment na 460 Nm. Přes sériové DSG jsou tyto hodnoty přenášeny na všechny čtyři kola.

Tovární provedení Superbu zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h za šest sekund, takže je jasné, že tato upravená škodovka na tom bude o něco lépe. Úpravce ale konkrétní údaje zatím neprozradil. Nevíme ani, jestli v Belgii deaktivovali omezovač rychlosti, který ručičku tachometru zastaví na 250 km/h. Pokud ano, zvedla se maximálka o minimálně 10 km/h. Na podrobnější informace a na video z testování si musíme ještě chvíli počkat, ale jistě to bude stát za to!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný