4. března 2016 00:01
redakce Prima Cool

Splnil jsem si audinářský sen. S Audi selection můžete i vy

Jsem normální chlap. Mám rodinu, děti i psa a nějakou kočku. Útokům svých dětí na pořízení dalších zvířat, které pouštějí chlupy a vydávají zvuky, prozatím úspěšně odolávám. Mám rád golf, dobré jídlo, hezké ženy a samozřejmě auta. Když říkám auta, myslím tím Audi.

Jsem tím ve svém okolí poměrně známý a polemizovat se mnou o kvalitách aut už dokonce odmítají i moji kamarádi u piva. Nejsem zase takový blázen, abych jako někteří knihomolové musel vlastnit každé auto, kterým jezdím, jako oni knihu, kterou čtou. Když pořizuji auto, tak nad tím přemýšlím, jestli na něj mám, jak ho financovat. Na co ho pořizuji, kam s ním budu jezdit a zda chci, aby o něm věděla manželka. Všichni víme proč. Nejsem pozér. Pamatujete scénu s filmu „Vrchní prchni“? Chápeme, že ano. Nedávno jsem dostal možnost v Porsche Brno si vyzkoušet modely Audi selection.

S rodinou jezdíme Audi A4 Limuzínou. Je to příjemné auto, do kterého naložíte všechny ty kočárky, baťůžky, chlebníky, hračky apod. Hlavně je velmi bezpečné. Když je doplníte přehrávačem pohádek, jsou děti v klidu a pak máte klid i vy.

Tohle auto je vybavené třízónovou klimatizací, takže se nemusíte potit s manželkou při jejích příjemných 25 stupních, které si tam nastaví. Věřte, nastaví. Jestli znáte ženu, které není pořád zima, gratuluji, vezměte si ji. Nebo si pořiďte auto s třízónovou klimatizací. A pokud ji milujete, bude milovat ona Vás za bezklíčový přístup i startování, které toto auto má. Hledat klíče v dámské kabelce je totiž peklo i pro ni samotnou. Tohle auto je moje milované Audi, ale je prostě nenápadné. Můžu s tím přijet na hokejový trénink a nikdo se na mě nebude dívat jako na pozéra. Drobné nechá v kapse.

Jak už jsem psal, jsem též milovník golfu. Když jsem začal hrát golf, přišla na svět naše dvojčata. Umíte si ale představit přijet rodinným autem na golfové hřiště? I když nebudete předplatitelem členské karty, kdy máte zajištěné parkování téměř na golfovém hřišti, nechcete vystoupit z auta, ze kterého padají sušenky, gumoví medvídci a hraje Ledové království.

Chcete mít klid, pohodu a především si jedete vyčistit hlavu. Na tuhle příležitost jsem si vyzkoušel Audi A3 Limuzínu. Je to svižné auto, u kterého chci dětem nalhat, že se jim tam nevejde odrážedlo ani méďa plýša. Je to auto, které bych si pořídil pro radost z jízdy nejlépe v Paketu Sport Ambition. Až by mě přestalo bavit, o čemž pochybuji, dal bych ho synovi na balení koček.

V mé profesi musím mít též reprezentativní auto. Je to stejně důležité jako mít kvalitní oblek, kvalitní boty a hodinky. Business je business. To auto musí být operativní, stejně jako já v práci. Nemohu si dovolit čekat, až se někde něco. Když dám auto na servis, chci prostě jiné a hned. V Porsche Brno mají sice výbornou kávu, ale čas jsou peníze. Na tuhle příležitost jsem vyzkoušel Audi A6 Limuzínu.

Nebudu Vám popisovat, jak skvělé je to auto, ale když Vám napíši 18“litá kola, multifunkční sportovní volant s pádly, zatmavená okna, což obsahuje Sport paket. Nebo 20“ kovaná kola, černé lakované koncovky výfuku, multifunkční sportovní volant s pádly řazení ve tříramenném designu, kůže, S line sportovní podvozek a tak dále. Uznejte, i kdyby na mě obchodní společník řval kdo ví co, budu si myslet něco o tom, že si za chvíli sednu do Audi A6 Limuzíny a jsem na jiné planetě.

Po vyzkoušení všech těchto Audi jsem začal přemýšlet, kde na ně vzít a nekrást. Snad každý, kdo má trochu selský rozum, chápe, že je lepší si držet finanční rezervu pro případ, že se Vaše dítě rozhodne stát parašutistou, hrát na hoboj, nebo když se budeme držet u zdi, běhat s tenisovou raketou po kurtu. Rodina by finanční rezervu mít měla. Jsem tedy spíše zastánce vhodné volby financování.

Například spotřebitelský úvěr. Jste majitelem auta, a když přijde na hru na hoboj, můžete auto kdykoli prodat, úvěr doplatit a je na hoboj. Nebo leasing. U firemního auta bych volil leasing operativní. V businessu chci být operativní, tak i auto, ve kterém jezdím, musí mít takové vlastnosti a hlavně servis, který operativní leasing dopřává.

Poslední auto, o kterém bych se chtěl ještě zmínit, je Audi Q7. To je auto, které byste nejraději platili cash. Auto, o kterém nechcete, aby věděla manželka, že je vůbec máte. Stejně jako, aby netušila, kdo tím autem jezdí.

Nechal jsem si všechny možnosti financování v Porsche Brno spočítat. Nebudu Vám to tu vysvětlovat, stavte se tam. Mají kromě Audi selection - atraktivních paketů s výhodným financováním, již výše zmiňovanou výbornou kávu.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný