28. listopadu 2016 00:10
redakce Prima Cool

Souboj legend. Policejní Focus RS versus RS200

Rychlé Fordy mají v historii britské policie speciální místo. Nyní majáky dostal také fantastický Focus RS o výkonu 350 koní. Dokáže se ale vyrovnat 30 let staré legendě?

Pokud máte rádi auta, ten obrázek už jste nejspíš někdy viděli. Přesně před 30 lety proti sobě Ford postavil dvě ikony - Sierru RS Cosworth a silniční RS200 v policejních barvách s majáky. Vznikla tak fotka, která se zapsala do historie. Vzácná civilní verze RS200 odvozená od závodního speciálu pro WRC v té době byla dost možná nejexkluzivnějším policejním autem v celé Evropě.

Čtyřkolku s motorem uprostřed poháněl čtyřválec 1,8 litru o výkonu 250 koní a z klidu na 100 km/h se rozjela za méně než pět sekund. Pro potřeby homologace vzniklo poze 200 kusů.

O tři desetiletí později dostala britská policie do výbavy další ostrý Ford. Sice méně exkluzivní, ale o nic méně zajímavý. Focus RS má čtyřválec 2,3 litru o výkonu 350 koní, pohon všech kol a sprint na stovku zvládá za 4,7 sekundy. A někdo dostal geniální nápad postavit obě auta proti sobě - jen trochu přeházel role, takže z někdejšího lovce se stal pronásledovaný.

Zpracování je hodně povedené a každého petrolheada tenhle pohled jistě zahřeje u srdce. Britský Ford navíc natočil také krátké video, ve kterém obě auta postavil vedle sebe na startovní čáru. Zajímá vás, které z nich je rychlejší? Nejste jediní...

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný