15. září 2016 13:22
redakce Prima Cool

Škodu Felicia v Číně vyhlásili nejelegantnějším autem

Československý kabriolet ze 60. let získal na prestižní veteránské rallye v Číně ocenění za nejelegantnější automobil závodu. Vůz ujel během etap v okolí Pekingu a Šanghaje více než 1000 km bez závady.

Top City Classic Rally China organizují časopisy Auto Motor und Sport a Motor Klassik a skládá se ze dvou samostatných částí. V Pekingu se postavilo na start 35 historických vozů a youngtimerů nejrůznějších značek, které čekala trasa provincií Hebei a cíl v Zhingjiakou. S týdenním odstupem proběhla druhá část rallye v Šanghaji. Zde od slavné televizní věže Oriental Pearl Tower odstartovalo 36 klasických vozů, zavítaly mimo jiné do antickými památkami vyhlášeného města Wuzhen a cíl měly u jezera Quindao v provincii Zhejiang.

"Škoda patří díky 121 let trvající historií k nejzajímavějším automobilkám a světě a nás těší, že můžeme naše klasické a kultovní vozy představit i čínskému publiku. Fanouškům i zákazníkům tak dokážeme přiblížit českou automobilovou kulturu a tradici," říká Andreas Hafemann, prezident společnosti Škoda China.

Felicia se vyráběla v letech 1959 až 1964 a navázala na oblíbené otevřené vozy z předválečné a poválečné produkce. Vůz vynikal elegantně střiženou karoserií s nadčasovými tvary a stal se i jedním ze symbolů společenského obrození v Československu v polovině šedesátých let. Zákazníky si získal i bohatou výbavou a vnitřní prostorností. Celkem se vyrobilo 14 863 vozů Felicia a Felicia Super.

Škoda se závodů veteránů v Číně účastnila již v roce 2014, a to s vozy Laurin & Klement 300 a Škoda Felicia. Právě vyhledávaný kabriolet ze šedesátých let značku reprezentoval i letos. Vůz vyrobený v roce 1960 prošel celkovou renovací přímo v Číně, a to za výrazné podpory a spolupráce specialistů Škoda Muzea v Mladé Boleslavi. Od vstupu na čínský trh v roce 2007 a zahájení lokální výroby modelu Octavia se podařilo značku na náročném čínském trhu úspěšně etablovat a prodat zde již více než 1,8 milionu vozů.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný