12. července 2016 00:15
redakce Prima Cool

Škoda vážně zvažuje Superb RS i ostrý Kodiaq

Pokud chcete ostrou Škodu, máte nyní na výběr jen jediný model v podobě Octavie. Brzy by to ale mohlo úplně jinak. Vedení české automobilky údajně zvažuje hned několik nových modelů RS pro roky 2018 a 2019.

Důležité je, že v tomto případě není přání otcem myšlenky. Nejedná se totiž o vybájené spekulace nějakého senzacechtivého média. S informacemi přišel samotný Bernhard Maier, novopečený šéf Škody Auto, který je známý svým progresivním přístupem – už krátce po svém nástupu do funkce uvedl, že chce na silnice dostat škodovky jako hybridy, elektromobily i atraktivní SUV, včetně konkurenta pro BMW X6.

Tentokrát Maier v rozhovoru pro AutoExpress potvrdil, že existuje "skutečně vážná možnost" příchodu vlajkových modelů značky také ve verzi RS. Zákazníci totiž stále častěji sahají po vrcholných výbavách a automobilka by jim ráda nabídla další možnosti.

"Diskutujeme o tom. Větší modely mají lepší potenciál pro přidanou hodnotu a verze RS by toho mohla být součástí. Není to ani otázka vývoje. Umíme to udělat, jen musíme nejprve najít obchodní model," řekl Maier. Zatímco s velkými modely to tedy vypadá nadějně a Superb s výkonem přes 300 koní může skutečně přijít, menší Fabia příliš šancí na získání odznáčku RS nemá. Podle Maiera by totiž neoslovila dostatečný počet zákazníků.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný