12. července 2016 00:15
redakce Prima Cool

Škoda vážně zvažuje Superb RS i ostrý Kodiaq

Pokud chcete ostrou Škodu, máte nyní na výběr jen jediný model v podobě Octavie. Brzy by to ale mohlo úplně jinak. Vedení české automobilky údajně zvažuje hned několik nových modelů RS pro roky 2018 a 2019.

Důležité je, že v tomto případě není přání otcem myšlenky. Nejedná se totiž o vybájené spekulace nějakého senzacechtivého média. S informacemi přišel samotný Bernhard Maier, novopečený šéf Škody Auto, který je známý svým progresivním přístupem – už krátce po svém nástupu do funkce uvedl, že chce na silnice dostat škodovky jako hybridy, elektromobily i atraktivní SUV, včetně konkurenta pro BMW X6.

Tentokrát Maier v rozhovoru pro AutoExpress potvrdil, že existuje "skutečně vážná možnost" příchodu vlajkových modelů značky také ve verzi RS. Zákazníci totiž stále častěji sahají po vrcholných výbavách a automobilka by jim ráda nabídla další možnosti.

"Diskutujeme o tom. Větší modely mají lepší potenciál pro přidanou hodnotu a verze RS by toho mohla být součástí. Není to ani otázka vývoje. Umíme to udělat, jen musíme nejprve najít obchodní model," řekl Maier. Zatímco s velkými modely to tedy vypadá nadějně a Superb s výkonem přes 300 koní může skutečně přijít, menší Fabia příliš šancí na získání odznáčku RS nemá. Podle Maiera by totiž neoslovila dostatečný počet zákazníků.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný