20. června 2016 01:15
redakce Prima Cool

Škoda Kodiaq na prvních skicách. Představí se už v září

Jako kdyby se s SUV koncernu Volkwagen roztrhl pytel. Nejdříve SEAT představil model Ateca a už v září ho bude následovat domácí Škoda s modelem Kodiaq. Světová premiéra se odehraje v Berlíně, přičemž první autosalon, na kterém bude Kodiaq vystaven, je Paříž.

O tom, jak bude chystané SUV vypadat, se vedou dlouhé diskuze. Nyní ale můžeme potvrdit, že notnou dávku designových převezme z konceptu Škoda VisionS. Víme, že hlavní přední světlomety budou rozdělené a maska chladiče bude velice podobná modelu Superb. Zadní světla by prý měla být stejná, jaká jsou právě na konceptu, ale změní se zadní nárazník. Kodiaq bude stát na platformě MQB a bude nabízet až sedm míst pro cestující. Počítá se i plug-in hybridní s verzí a samozřejmě také s pohonem všech kol, o který se postará mezinápravová spojka Haldex.

Jak bude vypadat interiér, je zatím velké tajemství. Šéfdesignér značky Škoda ale naznačil, že atmosféra interiéru má být nadčasová a funkční. Charakteristické by pro vnitřní prostor měly být výrazné vertikální prvky, jako například čtyři velké výdechy vzduchu. Velký displej rozdělí přístrojovou desku na dvě rovnocenné zóny – pro řidiče a spolujezdce. Přístrojová deska pak bude trojrozměrně klenutá a rozdělená na dvě části. Tak co, těšíte se?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný