24. května 2017 02:20
redakce Prima Cool

Seznam aut, která nejčastěji bourají. Tipnete si vítěze?

Bourají víc chudí řidiči, nebo ti s drahými auty? Mají víc nehod nemotorná SUV, nebo rychlé sporťáky? A jak jsou na tom ti pověstní piráti v BMW?

Autobazary i soukromí prodejci často neříkají o stavu prodávaného auta úplnou pravdu. Jen si otevřete nějaké inzeráty. 90 % všech nabízených aut je nebouraných. I proto si myslíme, že by vás následující seznam mohl hodně zajímat. Společnost Wikilender, která si ho nechala zpracovat, se zabývá poradenstvím v oblasti nákupu automobilů. Pro potřeby přehledu nejbouranějších aut musela nechat prověřit 2,4 milionu vozů s rokem výroby do 2009.

Zaměřila se nejen na nehody hlášené, které jsou zaznamenány v různých databázích pojišťoven, ale věnovala se i těm nehlášených. To znamenalo projít tisíce inzerátů a zkoumat, jestli to prodávané auto nemá přelakované díly či jasné stopy po poškození. Je pravdou, že u nehod, kdy řidič nevolal pojišťovnu, nešlo nejspíše o nic velkého, ale je to takové varování. Auto podobných městských „ťukanců“ mohlo za život u svého majitele utrpět několik a je dobré o tom při koupi vědět.

Pokud ale v těch nejčastěji nabouraných autech čekáte střední či dokonce nižší střední třídu, pak vás zklameme. Zajímavé je, že prakticky celý žebříček patří vozům prémiových značek.

Přehled nejčastěji bourajících aut do 8 let stáří:

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný