20. dubna 2017 08:28
redakce Prima Cool

Range Rover Velar poprvé vytuněn. Dostal dávku agresivity

Muselo se to stát, dříve či později. Velké Range Rovery jsou oblíbeným cílem automobilových úpravců a ani nový menší model zjevně nebude výjimkou. Nepřehlédnutelný design navrhla společnost Lumma.

Nutno přiznat, že zatím nejde o hotové auto, ale pouze o koncept. Konečného výsledku se prý dočkáme až koncem roku, v Lumma Design si ale zkrátka nechtěli nechat tuningové prvenství ukrást. Vůz je nazvaný Lumma CLR GT Limited Edition a jeho jméno najdete i na kapotě, my bychom si tam ale určitě nechali vrátit znaky Range Roveru. Spíš než SUV připomíná přerostlý hatchback, a to zejména díky kolům o velikosti někde kolem 23 palců, sníženému podvozku a rozšířenému, přikrčenému postoji.

Faktem je, že Velar má být podle Range Roveru zdaleka nejvíc silničně orientovaný vůz značky, takže jeho přestavba na sporťák dává o něco větší smysl než u velkého sourozence. Většina nových doplňků, které zahrnují široké blatníky, spoilery kolem celého auta, výrazný difuzor nebo zadní křídlo, je samozřejmě z karbonu. Podrobnosti zatím neznáme, ale u podobných kreací je stejně nejdůležitější vzhled. Jak se takový Velar líbí vám?

Lumma si Range Rover junior nevybrala náhodou, na britská luxusní SUV se zaměřuje pravidelně. V její nabídce najdete i upravený Jaguar F-Pace nebo Bentley Bentayga. Její styl je nicméně dost výrazný a ne zrovna uhlazený, takže to rozhodně nejsou auta pro každého. Pro nás tedy určitě ne.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný