10. listopadu 2015 07:50
redakce Prima Cool

První luxusní SUV bez střechy. Konečně podrobnosti!

Range Rover Evoque kabriolet je první sériově vyráběný model Range Roveru bez střechy a zároveň první kompaktní SUV v tomto provedení na světě. Nyní už známe i českou cenu.

Range Rover Evoque kabriolet nabízí čtyřmístný interiér a nejen mezi kabriolety bezkonkurenční terénní schopnosti. Oproti verzi s pevnou střechou si při stejné výbavě připlatíte asi 125 tisíc. A ať už je střecha z akusticky izolační látky zrovna stažená, nebo natažená, Evoque si stále uchová všestrannost klasické verze, prostornost interiéru a velikost zavazadlového prostoru.

Systém látkové střechy v kombinaci s architekturou ve tvaru napnutého luku vytváří rázně ohraničenou siluetu. Ta zůstává věrná původnímu vzhledu modelu, zatímco skládací mechanismus je zapuštěn v zadní části karoserie a vypadá tak úhledně a elegantně. Nové bezrámové dveře byly vyvinuty tak, aby si vůz i při stažených oknech zajistil čistý profil. Zákazníci zároveň mohou vybírat ze dvou luxusních výbav, SE Dynamic nebo HSE Dynamic.

V obou případech má kabriolet nižší, výrazný přední nárazník s většími vstupy vzduchu a verze HSE také úzké LED mlhové světlomety. Nástavce prahů v barvě karoserie vozidlo vizuálně snižují, zatímco z dynamického zadního nárazníku vykukují zřetelné dvojité koncovky výfuku. Výraz modelu podtrhuje maska chladiče s většími otvory v mřížce a obložení nasávacích otvorů. V nabídce je 11 různých provedení litých kol ve velikostech 17 až 20 palců včetně zcela nových. Pro 20palcová kola jsou k dispozici čtyři exkluzivní provedení Polished, Satin Black, Technical Grey a Technical Gold.

Vrcholný zážehový motor Si4 s výkonem 240 koní sází na výkon a kultivovanost, na stovku zrychlí za 8,6 vteřiny a vůz s ním vyjde na přibližně 1,7 milionu korun. Alternativou jsou vznětové motory o výkonu 150 a 180 koní. Range Rover Evoque kabriolet se může pochlubit také typickými terénními schopnostmi značky Land Rover. Využívá stejné technologie jako Evoque s klasickou pětidveřovou karoserií či ve verzi kupé. Motory a systém pohonu všech kol doplňuje devítistupňová samočinná převodovka.

Nový Range Rover Evoque kabriolet bude vyráběn v závodě společnosti Land Rover v Halewoodu ve Velké Británii, tedy společně s pětidveřovou verzí a kupé. V prodeji bude od jara 2016.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný