24. dubna 2016 00:45
redakce Prima Cool

Proč si rozhodně nekupovat Teslu X

...alespoň zatím. Automobilce Tesla se poslední dobou moc nedaří a její Model X je jeden velký problém. První zákazníci mají většinou chuť ho zase rychle prodat. Ale bude někdo chtít auto, které má víc chyb než diktát průměrného páťáka?

I přes svou ztrátovost je Tesla pojem, který vzbuzuje emoce. Jenomže ne vždy ty pozitivní. Vzhledem k tomu, že jsou to auta extrémně nabitá nejmodernějšími technologiemi a elektronikou, jsou také velice poruchová. A nejde jen o nějaký vypadlý kabel od osvětlení interiéru. Seznam chyb, které hlavně Model X vykazuje, začíná být až neuvěřitelně dlouhý.

Sami zákazníci už na ně začínají hojně upozorňovat a internetová fóra jsou plná jejich stížností a diskuzí. Mluví například o tom, že senzory, které hlídají výklopné dveře, aby se neodřely, jaksi často nefungují. Čelní okno je sice ultra pevné a zároveň lehké, ale jeho tvar vytváří dojem dvojího vidění. Částečný autopilot si často bere dovolenou a nijak o tom nedá vědět. Přední dveře z nějakého důvodu čas od času nejdou otevřít zvenčí. Musí se tak odjistit zevnitř.

Doba přeje tabletům, takže i Tesla má kompletní infotainment v jednom velkém tabletu uprostřed vozu. Jenomže ten často zamrzá a občas se i vypne. Dokonce se prý při nárazu sama sklápí zadní sedadla a klimatizace je tak špatně nastavená, že prostě v autě neudržíte konstantní teplotu. A nakonec je tu problém s otevíráním oken. U některých vozů šlo o elektronický problém, u jiných mechanický. To když někde v mechanismu překážel jakýsi kus plastu a okna tak nešla dovřít.

No a pak si kupte Teslu. Zákazníci se zlobí a automobilka tvrdí, že veškeré problémy řeší individuálně. Ale u auta v hodnotě malého rodinného domu prostě nechcete, aby se vám sypal pod rukama. Tak snad se s tím v dalších modelech automobilka nějak popasuje.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný