4. prosince 2015 00:03
redakce Prima Cool

Přichází císař! Nástupce Veyronu vyjel mezi smrtelníky

I když ještě ani nebyla novinka ze stáje Bugatti oficiálně představena, upíná se k ní neuvěřitelné množství pozornosti. Aby také ne, má to být nejvyspělejší automobil na planetě.

Představení nového modelu se odehraje na jaře příští rok v rámci autosalonu v Ženevě, už teď však Bugatti hlásí kompletně vyprodáno. A to i přes to, že zájemci musí složit zálohu ve výši 2,5 milionu dolarů, tedy 62,5 milionu korun. Za auto, které ani nikdy neviděli. Hodně nám to připomíná situaci z roku 2013, kdy na stejném místě Ferrari představilo model LaFerrari. I ten byl ve chvíli odhalení totálně vyprodán. A pák nám tvrďte, že mezi lidmi nejsou peníze.

Chiron se jednoznačně zapíše do automobilové historie i Guinnessovy knihy rekordů, stejně jako jeho starší sourozenec Veyron. Pod kapotou bude schovaný motor W16 o objemu 8 litrů, kterému bude sekundovat elektromotor. Celkový výkon by se měl pohybovat kolem 1500 koní, které budou posílány na všechna čtyři kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h se odehraje za méně než dvě vteřiny. Existuje něco ultimativnějšího a dražšího? Těžko…

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný