15. června 2016 01:30
redakce Prima Cool

Překvapení, které se nepovedlo. Zlatý McLaren zoral pole

Každoročně se v britském Goodwoodu koná exkluzivní setkání jedinečných aut s názvem Festival Of Speed. Letos je hlavním partnerem automobilka McLaren, která se zde pochlubila svým jedinečným modelem 675LT Spider. Jenomže to s ním nedopadlo moc dobře.

Modelu McLaren 675LT Spider se vyrobilo pouhých 500 kusů, které prakticky okamžitě našly své majitele. A to, i když jeho pořizovací cena byla jedna z těch, ze kterých se vám udělá špatně. Jenomže tuhle ostrou hračku bez střechy prostě musíte chtít. Vždyť ji pohání přeplňovaná V8 o objemu 3,8 litru, která je naladěná na 675 koní a disponuje točivým momentem 700 Nm. Váhu tohoto roadsteru v továrně udrželi na 1 270 kilogramech a z 0 na 100 km/h mu to zabere 2,9 sekundy. Na 200 km/h pak 8,1 sekundy, přičemž maximální rychlost se zastaví na 326 km/h.

A právě jeden z těchto pěti set jedinečných kusů přišel na festivalu rychlosti k pořádné újmě. Při slavném závodu do vrchu to řidič prostě nezvládl a skončil s autem mimo silnici. Na fotkách to sice vypadá jen lehce ťuklé, ale obáváme se, že škoda bude mnohem horší. Na výměnu totiž bude nárazník, blatník, práh a obě kola. Těžko říct, jestli k nějaké újmě nepřišel i zadní nárazník. Aneb jak udělat škodu v hodnotě nejspíše milion za nejspíše pár sekund. No, tak snad ho zase rychle dají do pořádku.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný