4. prosince 2015 00:01
redakce Prima Cool

Polský Hulk! Zuřivý Fiat s motorem z Hondy

Polský Hulk!

Malucha asi všichni znáte jako malé a legrační vozítko. Jenže tomuhle se lidé smáli tak dlouho, až se jednoho dne zavřel v posilovně. Ven vylezla široká rozpláclá bestie, která takřka trhá asfalt.

S určitou pravidelností se čas od času objeví pekelná přestavba nějakého malého auta, které dostalo více či méně brutální motorizaci. Tentokrát pro vás máme opravdu mini auto, které v sobě sice neukrývá žádné zběsilosti, ale i tak vás bude bavit.

Litevský majitel vzal svého polského Fiata a rozhodl se, že do něj dostane motor z Hondy Civic páté generace. Podařilo se a pro jistotu pohonnou jednotku o objemu 1.6 litru opatřil společně s kamarády ještě turbem. Ve výsledku se dostali prý na zhruba 170 koní.

Máte pocit, že to není nic moc? Tak si vzpomeňte, že Maluch, jak se polskému Fiatu říká, váží asi 580 kilogramů. Jeden by se bál, aby se tohle mini autíčko při plném sešlápnutí plynového pedálu náhodou nevzneslo. Vůbec bychom se tomu nedivili. I poté, co ho opatřili pořádně rozšířeným bodykitem, vypadá a vlastně i zní jako moucha na steroidech.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný