1. května 2017 08:00
redakce Prima Cool

Policisté v Ostravě zastavili neuvěřitelně přetížený náklaďák

O přetížená nákladní auta na našich silnicích není nouze. To, které ale policisté zastavili před pár dny v Ostravě, je velkým extrémem, který překvapil i je.

Při kontrolním vážení policisté nestačili zírat. Iveco Daily, které si pro měření vybrali na dálnici D1 se jim totiž nezdálo už na pohled zdálky. Když přijelo blíž, byla jasné, že něco není v pořádku. Rám Iveca byl totiž hmotností nákladu zcela zdeformován, a navíc bylo zadní odpružení posazené až na dorazech. Podle policistů i pneumatiky auta vypadaly, že melou z posledního. Bezprostředně prý hrozilo jejich roztržení, což by mohlo mít fatální následky.

Ten největší šok ale přišel až při samotném vážení auta. Přišlo se na to, že auto je přetížené o neskutečných 4 200 kilogramů. Celková hmotnost nákladního auta se totiž zastavila na rovných 8 000 kilogramech. Řidiči byla další jízda zakázána a policisté tento přestupek postoupili k řešení na příslušný úřad. Provozovatel vozidla, který je podezřelý ze spáchání správního deliktu, byl oznámen na pověřenou obec k dalšímu projednání. Je ale otázkou, jestli nějaká pokuta provozovatele odradí od podobných kaskadérských kousků.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný